‘Covid-19 olan hastanıza iyi bakarım’ diye günlük 500 lira aldığı iddia edilen hasta bakıcı hakkında şikayet

Koronavirüs teşhisi konulan ve refakatçi kabul edilmeyen yatağa bağımlı Covid-19 hastalarına ‘iyi bakmak’ için günlük 500 TL aldığı iddia edilen ve isminin Mustafa olduğu öğrenilen hasta bakıcı, Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet edildi. Mağdur vatandaş “4 gün için 2 bin lira aldı, anneme hiç bakmamış. Annem çarşamba günü vefat etti. Paramı geri istedim vermedi, mağdurum.” deyip Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdi. Hastane yönetiminin olay hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

Denizli Devlet Hastanesi’nde görevli Mustafa isimli hasta bakıcının zor durumdaki koronavirüs hastası yakınlarından ‘hastanıza iyi bakarım’ diyerek günlük 500 TL para aldığı iddiası mağdur olduğunu söyleyen vatandaş Emine K.’nin dilekçesi ve yazışmalarıyla ortaya çıktı.

Denizli Haber’e ulaşan Emine K, yaklaşık 2 hafta önce 78 yaşındaki annesi Ayşe K’yi koronavirüs teşhisiyle Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi’ne yatırdıklarını ve tedavisinin başladığını belirtti.

hasta bakıcı

GÜNLÜK 500 TL KARŞILIĞINDA BAKIM İDDİASI

Emine K “Yatalak olan annemin 2 hafta önce koronavirüs testi pozitif çıktı. Ağırlaşması üzerine Denizli Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’ne kaldırıldı. Haliyle annemizle daha iyi ilgilenilmesini istedik. Hasta bakıcıların günlük 500 TL karşılığında gayri resmi olarak hastalarla ilgilendiğini duyduk. Oradan bir tanıdığım vasıtasıyla bir hasta bakıcı ile iletişime geçtim. Bana günlüğü 500 TL karşılığında bakabileceğini ama bundan hastane yönetiminin haberinin olmadığını, gizli olarak yapacağını belirtti. Biz de gözümüz arkada kalmasın diye bunu kabul ettik.” diye konuştu.

                                             

 

 

 

 

DENİZLİ HABER

Etiketler
hasta bakıcı
covid-19
şikayet
covid-19 hastası