Sağlık Bakan Yardımcısı görevden alındı! Yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı. Yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'yi görevden aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Meşe'nin yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı. 2020 Ağustos ayından bu yana Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu'nun (TİTCK) başkanlığını yürüten Tolunay, Türkiye'nin aşı temininden sorumlu kişiydi. 

YENİ BAĞLIK BAKAN YARDIMCISI TOLGA TOLUNAY KİMDİR?

Kilis'te 1977'de doğan Tolunay, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Tolunay, 2004-2009 yıllarında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı, 2010-2014 yıllarında Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzman doktor olarak çalıştı. Aynı hastanede 2014-2018 yıllarında Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Tolunay, 2018'de Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi kadrosuna yardımcı doçent olarak atandı ve 2019'da doçent unvanını aldı.

Uzmanlık alanları biyomekanik, omurganın klinik biyomekaniği, implant tasarımı ve ortopedik tümör cerrahisi olan Tolunay, TİTCK İleri Tedaviler ve Greft Danışma Komisyonu Üyeliği, TÜBİTAK TEYDEB USETEG Çağrı Programı Danışma Kurulu Üyeliği ve KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı Komisyon Üyeliği görevlerinde bulundu. Tolunay, 2016'dan bu yana bilimsel komisyonlarda görev alıyor.

sağlık çalışanları

 

Etiketler
Doç. Dr. Tolga Tolunay
sağlık bakan yardımcı
atama