Sağlık Bakanı Koca: Salgın yeniden şiddetlendi

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşandığını söyledi. Koca ayrıca İzmir'e dikkat çekti. İzmir'de vaka sayısının yüzde 42 artığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadeleye ilişkin açıklama yaptı.

Koca'nın İzmir Valiliği'nde yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

"Mart ayından beri büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz, ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti. Ancak bu artışın ülkenin her anında eşit olmadığını biliyoruz.

İzmir'de bir hareketlenme oldu. İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 vaka artışına şahit olduk. Yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bu artışın kontrol altına alındığını ve son bir haftada vaka artışının yüzde 10'lara kadar gerilediğini söylemek istiyorum. Bir hafta on gün sonra daha stabil döneme, daha sonra da düşüşe geçmesini bekliyoruz.

Müdahalelerle kontrol altına alındığını vaka artışının yüzde 10'lara gerilediğini söylemek istiyorum. Hedefimiz hasta sayısını ve hastane yükünü her geçen gün azaltmak. İzmir'de şu anda 445 filyasyon ekibimiz sahada çalışıyor. Türkiye filyasonu ey iyi hatta tek yapan ülke. Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş vefatları yükseltti."

 

Etiketler
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
izmir
vaka artışı
covid-19
İzmir'de vaka arttı
vakalar şiddetlendi
salgin
sağlık