Televizyon kanallarında 'doktor pazarı' kurulmuş

Son yıllarda televizyon programlarında oldukça artan 'sağlık' formatlı programlarda fikirlerine danışılmak için çağırılan doktorlardan para alındığı iddia edildi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇAPA) Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu sosyal medya hesabından Ebru Akel'in Show Tv'de yayınlanan 'Kendine İyi Bak' programına konuk olarak çıkması için 6.000 TL istendiğini duyurdu.

Televizyon kanallarında hemen hemen her gün gördüğümüz, halkı bilinçlendirmek ve aydınlatmak için çağırılan doktorlardan, çıktığı programların para istediği iddia edildi. Ebru Akel'in Show Tv'de yayınlanan 'Kendine İyi Bak' programının, ekrana doktor çıkarmak için çağırdığı konuğundan para istediği öne sürüldü.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇAPA) Üroloji Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi Prof. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu twitter hesabından yaptığı açıklamada kendisinden programa çıkması için para istendiğini söyledi. Kadıoğlu "Sekreterim aradı; "hocam sizi Show TV'den aradılar. Ebru Akel'in sunduğu Kendine İyi Bak programına davet ediyorlar" dedi. Sor bakalım para istiyorlar mı dedim; 6000 TL cevabı geldi. Tv'lerde seyrettiğiniz doktorlar bu yayınlara para vererek çıkıyor, bilin istedim." açıklamasında bulundu.

 

 

 

VERYANSIN TV

Etiketler
ebru akel
dokotr
Kendine İyi Bak
doktor pazarı