Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi sınavları yüz yüze yapacağını açıkladı: Öğrenciler mağdur

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. 2. ve 3. sınıflar için dersleri uzaktan eğitim yapıp ve sınavları yüz yüze yapacağını açıkladı. Öğrenciler bu karara itiraz ederek sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyor.

Bir üniversite daha sınavları yüz yüze yapacağını açıkladı. Öğrenciler bu konuda büyük mağduriyet yaşıyor. Tokat Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri ise 'TOGÜtıpmagdur' ve 'TOGÜtıponlinesınavistiyor' etiketleriyle mağduriyetlerini duyurmaya çalışıyor.

“EKONOMİK KOŞULLAR AİLELERİMİZİ BU MALİYETLERİ KARŞILAMA KONUSUNDA SIKINTIYA SOKMAKTADIR”

Tokat Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri “Ekonomik açıdan ve toplum sağlığı açısından dezavantajlı durumlara yol açacağını düşündüğümüz bu düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz.” diyerek şu açıklamada bulundu:

“Bugün TOGU Tıp’tan pandemi tedbirleri kapsamında Dönem 1-2-3 öğrencilerinin tamamen uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitimlerini devam ettireceklerinin ancak sınavların yüz yüze olacağı kararının alındığına dair bir mesaj tarafımıza ulaştı. Tıp Fakültesi Dönem 3 öğrencileri olarak bu durum sonucunda karşılaşabileceğimiz bazı olumsuzluklar olacağını düşünüyor ve takdirlerinize sunmak istiyoruz.

Pandeminin gidişatına bakıldığında, Tokat'taki ikametgahlarımızı kapatıp memleketlerimize gittiğimizde, çıkabilecek ulusal bir seyahat sınırlaması veya sokağa çıkma yasağı sebebiyle tekrar Tokat'a dönme imkanımızın olmaması gibi bir ihtimalle karşılaşmak söz konusu olabilecektir. Bu durum ayda 1 gün gelmek için, tüm yıl boyunca bizim ailelerimizden uzak burada kalmamızı ve ciddi anlamda kira, elektrik, internet, su ve doğalgaz gideri veya yurt ücreti yapmamızı gerektirmektedir. Fakültemiz öğrencilerinin büyük çoğunluğu ailesi Tokat'ta ikamet etmeyen öğrencilerden oluşmaktadır. Pandemi döneminde içerisinde bulunduğumuz ekonomik koşullar ailelerimizi bu maliyetleri karşılama konusunda sıkıntıya sokmaktadır. Her ay bu anlamda otobüs, uçak yolculuğu gibi bir seyahat hareketliliğinin oluşması da hem ailelerimiz için hem de toplum için hastalığın yayılmasına sebep olacak bir unsurdur.

Ekonomik açıdan ve toplum sağlığı açısından dezavantajlı durumlara yol açacağını düşündüğümüz bu düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

TOGÜ

 

Etiketler
Tokat Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi
öğrenciler
yüz yüze sınav
öğrenciler mağdur