Aşı ve modern tıp karşıtları insanların ölümüne bilerek mi sebep oluyor?

Şimdiye kadar, bilimden anlamayan birçok köşe yazarı akıllı ile “güya hekimler” tarafından ortaya atılan ve yalanlar üzerine kurulmuş aşı ve modern tıp karşıtlığının nedeni ne olabilir?

Bu soru üzerine uzun süredir düşünüyorum ve bu insanların modern tıp ve aşı düşmanlığının sınırsızlığını anlamakta ciddi biçimde zorlanıyorum. Birazcık aklı olan birinin modern tıp, ilaç ve aşı karşıtlığı yapması, üstelik bu konuda ileri sürdüğü iddialarını yalanlar üzerine inşa etmiş olması anlaşılır bir şey değil gerçekten… Öylesine akıldan ve bilimden yoksun bir biçimde insan sağlığı için gece gündüz çalışan insanlara saldırıyor ve hakaretler ediyorlar ki aklın sınırlarını zorluyorlar. En büyük iddialarından biri de dünyada modern tıbbı ve aşıyı savunanların tamamının satılık olduğu... Bu konuda öylesine aymaz ve arsızlar ki kendileri dışında tüm hekimleri satılık olarak suçlamaktan çekinmeyen bir damgalamadan hiç kaçınmıyorlar.

Türkçemizde çok güzel bir deyim vardır: “Kişi kendinden bilir işi.”

Hadi bir tane daha söyleyeyim: “Dervişin fikri neyse zikri de odur.”

Aşı karşıtlarının bilime bu kadar kör ve sağır olmasından, yalan yanlış bilgileri dayanaktan yoksun bir biçimde ortalığa saçmalarından anladığım tek bir şey var artık…

Bence asıl bunlar büyük fonlardan paralar alıyorlar ve böylece insanların aşı olmalarını engelleyerek, onların ölümüne sebep oluyorlar ve böylece özellikle yaşlı nüfus olmak üzere nüfus kontrolü için dış mihraklara yardım ediyorlar. Bir de çocukluk çağı aşılarının da yapılmasını engelleyerek, çocuklarımızın acılar içinde bulaşıcı hastalıklar nedeniyle ölmelerini istiyorlar.

Ayrıca belirgin bir modern tıp düşmanlığı yaratarak, kişilerin saçma sapan bitkiler ya da başka yöntemlerle tedavi ediliyormuş gibi hissetmelerini sağlayarak hem sağlık sistemini daha zenginlere bırakıyorlar hem de bu insanların erkenden ölmelerine vesile olarak nüfus kontrolünü sağlıyorlar.

Her gün bize en üst perdeden saldıran bu köşe yazarları ve hekim bozuntularına hodri meydan, gelin ülkede görev yapan hekimlerin ve bu konuda yazan yazarların hepsinin mal varlığını açıklayalım. Kimlerin son dönemlerde mal varlığı ne kadar artmış görelim. Böylece kim satılık, kim değil bunu da kamuoyunun takdirine bırakalım.

Ne dersiniz?

Yer mi?

Yemezse bari gelin TV’lerde iddialarınızı içeren paçavra belgeleri, videoları tartışalım. Bilimi tartışalım diyemiyorum zira bilimle uzaktan yakından alakanız yok.  

Not: Yazım aşıya şüpheyle yaklaşan insanlarımızla ilgili değildir. Yazım bilgiyi eğerek, bükerek insanların kafasını yalanlarla dolduran ve bundan çıkar sağlayan güya köşe yazarları ve hekim bozuntuları hakkındadır.