Rümeysa Şen bizim için milat olmalı

Sanki ülkede seferberlik varmış gibi  40 yıl boyunca 36 saat nöbete mahkum edilen hekimlerin aşırı yorgunluk sonucu trafik kazaları nedeniyle ölmeleri, artık Sağlık Bakanlığı'nı ve Yüksek Öğretim Kurumları'nı bu kötü gidişatı durdurmak İçin harekete geçirmelidir.

Yıllardır içinde yaşadığımız ve neferi olmaktan gurur duyduğumuz hekim camiası artık derin komadadır. Artık itiraz bile edememektedir, bitkisel hayattadır çünkü.

Ama bu ülke ve ülkenin sağlığı için Sağlık Bakanlığımız ivedilikle harekete geçmelidir. Üniversitelerin tıp fakülteleri harekete geçmelidir. Bu intihara bir son verilmelidir.
Maalesef dün yine bir 36 saat kesintisiz yoğun nöbet sonrası, bir kardeşimiz trafik cinayeti sonucu daha 25 Yaşında bu dünyaya veda etmiştir.

Hekim insanüstü güçleri olan Demir’den insan değildir. Sizler gibi etten kemiktendir. Hekimlerin ses çıkarmadan verilen her türlü ağır görevi hayatları pahasına yapma gayretleri, Sağlık Bakanlığını bu sorunlara çözüm bulmaktan alıkoymamalıdır. 
Bu talihsiz fedakar kardeşimiz de gazetelerin sayfalarında tarih olup kalmamalı, bu sorunu çözmek için bir milat olmalıdır.

 

 

UZM. DR. ALİ COŞKUN

ORDU TABİP ODASI BAŞKANI