TTB’de Fincancı'nın başkan olması şaşırtıcı mı?

Bu zihniyet ve kadro 30 yıldır TTB'yi işgal etmiş durumdadır. "Etkin Demokratik TTB" adıyla TTB'yi ele geçiren bu grup, on yıllardır bölücülük, etnikçilik, mikro milliyetçilik yapmaktadır.

"PKK’nın silahlı saldırganlığına ve şiddetine meşru bir direnme biçimi diyecek kadar pervasızlaşan Gençay Gürsoy uzun yıllar TTB başkanı ve İstanbul Tabip Odası (İTO) başkanı oldu. Açılım masasının başköşesinde yerini aldı. Gürsoy İTO başkan iken Rasime Şebnem Korur Fincancı onun sekreteriydi, Gürsoy TTB başkan iken Fincancı TTB Yüksek Onur Kurulu üyesiydi.

şebnem korur fincancı

İstanbul Tabip Odası başkanı olan Selçuk Erez PKK'nın haber ajansına verdiği demeçte “Kürtlerin doğal lideri Abdullah Öcalan'dır, aramıza duvar ördüler siz Doğudan biz Batıdan yüklenerek bu duvarı yıkacağız. (Türk-Kürt federasyonu kuracağız)” diyecek kadar zıvanadan çıktı.

İzmir Tabip Odası'nın uzun yıllar başkanlığını yapan Fatih Sürenkök, kameralar önünde PKK'nın hendek kalkışmasında "Kürdistan faşizme mezar olacak" sloganları eşliğinde güvenlik güçlerinin bu kepazeliğe müdahale etmesine karşı basın açıklaması yaptı utanmadan sıkılmadan. TTB yöneticileri Kürtlere soykırım uygulandığını, toplu mezarlara gömüldüğünü iddia edecek kadar kantarın topuzunu kaçırdı. Yetmez ama evetçi oldular, FETÖ'nün Ergenekon, Balyoz kumpaslarına, "Sonuna kadar üzerine gidilmelidir" diye tam boy destek oldular. Fincancı, utanmadan ve sıkılmadan Ergenekon kumpasının müdahili oldu.

şebnem korur fincancı

Fincancı başta olmak üzere TTB yöneticileri "Sözde Ermeni Soykırımını" savundu. Türkiye Cumhuriyetini her fırsatta yabancı güç odaklarına jurnalledi. ABD, AB ve NATO'ya silah ambargosu yapma çağrısında bulunacak kadar utanç verici girişimlerde bulundu.

"Öcalan'a Özgürlük Platformu" üyesi Fincancı, "Kürdistan Halk Meclislerinin" kurulması için Güneydoğu'yu cephaneliğe çeviren PKK'nın Hendek Kalkışmasının güvenlik güçlerimizce bastırılması nedeniyle Türkiye Cumhuriyetinin uluslararası mahkemede (Birleşmiş Milletler Mahkemesi) yargılanması gerektiğini söyleyecek kadar pervasızlaştı.

şebnem korur fincancı

Umarız Şebnem Korur Fincancı'nın TTB'ye başkan olması, görmeyen gözlerin açılması için bir vesile olur.

Dr. Ali Rıza Üçer

Tıp Kurumu Genel Sekreteri

Etiketler
TTB Başkanı
ttb
Cizre
Şebnem Korur Fincancı