Orhan Çakır

Yazarın Yazıları

Tarihsel aşamalarda iktidar ve iktidarın sınırlandırılması incelendiğinde iktidarları sınırlandıran ilke ve ölçütlerin olduğunu görüyoruz. Avrupa ve Amerika kıtasının öncülük ettiği örgütlü toplumsal hareketler, hak ve özgürlüklerin lehine iktidarın sınırlandırılması ölçütlerini belirleyen bağlayıcı ve üstün yazılı kurallar ortaya çıkarmıştır.

Bugüne kadar yazılarımda, geçmişten günümüze kadar gelen sahadaki sorunlarımızı ve çözüm önerilerini dile getirdim. Konularla ilgili muhataplarımız, en alttan en üste kadar sadece sağlık camiasıydı. Bu yazımda farklı bir konuyu ele alıp, herkese hitaben yazma gereksinimi hissettim.

Bu hafta hemşirelikte kronikleşmiş sorunlardan biri olan ''uzman hemşirelik'' konusunu ele almak istedim. Hemşirelik mesleğinde yüksek lisans sonrası kazanılan bu unvanın öncelikle yönetmelikteki karşılığını incelemenize sunmak istiyorum.

Sağlık çalışanlarına şiddet ya da hakaretten sonra artık yeni bir boyut ortaya çıktı, ekranlarda bunu masumlaştırmak.

18. yüzyıldan başlayan ve günümüze kadar devam eden idari reform anlayışımızda hala bir takım ciddi eksiklikler mevcuttur. Mevcut idare anlayışımızı, 4.

Halk sağlığı alanındaki en önemli girişimlerden biri olarak görülen ve

Orhan Çakır, Medikritik için yazdı...