Haberler

26/07/2023
Ülkemizde ilaç bir türlü gün ışığına kavuşamadı; hep gece ile tan aralığında, başka bir deyişle Araf’ta kaldı. Ecz. Arif Yayla ilaç fiyatını belirleyen ana etkenleri Medikritik için yazdı
24/07/2023
Hekim, hemşire, ebe, teknisyen ve tüm sağlık - sosyal hizmet mesleklerinden kamu görevlilerinin üye olduğu 19 Sendika ve 2 Aile Hekimliği Federasyonundan oluşan ve kısa adı SABİM olarak belirlenen 'Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele' platformu kuruldu
31/01/2023
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Çorum Hitit Üniversitesi’nde bilim insanları çalışmalarında, insan nefesindeki molekülleri analiz edip, kalp krizi riskini yapay zeka teknolojisiyle önceden teşhis edebilen cihaz geliştirdi.
31/01/2023
Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan ve 13 yıla kadar hapsi istenen Ayşe Özkiraz (21), 2'nci duruşmada tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, Özkiraz'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
31/01/2023
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu'nun bugün toplanacağını ve toplantı sonrası ilaç kullanımıyla ilgili açıklama yapacaklarını duyurdu.
31/01/2023
Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu dünyanın bir sonraki salgına hazır olmadığı uyarısında bulundu.
31/01/2023
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yetik, koronavirüs salgınıyla çocuklarda artan miyop ve şaşılığı "pandemi" olarak nitelendirdi.
31/01/2023
Avrupa ülkelerinde bir süredir devam eden ilaç temini sıkıntısı sürüyor, özellikle antibiyotikler, çocuklar için öksürük şurubu ve ateş düşürücüler ile tansiyon ilaçlarının bulunmasında sorun olduğu belirtiliyor.
30/01/2023
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde, tanı ve tedavide kullanılan ultrason cihazıyla, hayvanlardaki hastalık ve gebelikler önceden tespit ediliyor.
30/01/2023
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde bazı ilaçların piyasada bulanamamasına ilişkin, "Kısa zaman zarfında eksikliği hissedilen antibiyotikler, çocuk şurupları dahil olmak üzere, pek çok ilaç piyasaya verilecek" dedi.