Sağlık Çalışanları

08/08/2020
Bursa'da kızdığı hemşire ablasını 9 yerinden bıçaklayan kardeşin etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı. O anları ise oğlu ve o sırada öfkeli kardeşi 14 yaşındaki çocuğun gözü önünde etkisiz hale getiren komşusu anlattı. Oğlu Cemal Gürkan Gülbakan: “Annem yaralara ‘baskı yapın, oraya tampon yapın’ demesi üzerine hayatta.'' dedi. Hemşirenin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.
07/08/2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.” paylaşımı, sağlık çalışanları tarafından büyük tepki topladı. Sosyal medyada gelen tepkilerden biri şu şekilde: “Hekim dışında tüm sağlık çalışanlarını yok saydınız. Sağlık ekip işi unutmayalım!”
07/08/2020
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen, temmuz ayında yaşanan ve kamuoyuna yansıyan sağlıkta şiddet olaylarını rapor haline getirdi.
07/08/2020
Türkiye’de koronavirüs vakaları yeniden artışa geçti, doktor istifaları da peş peşe gelmeye başladı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde görevli 3 enfeksiyon hastalıkları uzmanından birinin istifa, diğerinin de emeklilik dilekçesi verdiği öğrenildi.
07/08/2020
Bursa'da sağlık çalışanları kendilerine yatırılan ek ödemelerin 1 simit bile etmediği belirterek protesto gösterisi düzenledi.
07/08/2020
Eskişehir'de Aile Sağlığı Merkezi'ne avukatlık stajı yapmak isteyen kızına sağlık rapor almak için giden öğretim görevlisi D.K., raporu hastanenin vermesi gerektiğini söyleyen Dr. Ezgi Çalıkuşu'na saldırırken, araya giren Aytekin Aykın'a da tekme attı. Merkezin güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası 2 doktor da D.K. ve yanındaki eşi ile kızından şikayetçi oldu, 15 günlüğüne de koruma kararı aldırdı.
07/08/2020
21 Temmuz 2020 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanlığına atanan Dr. Ecz. Harun Kızılay’ın, göreve başlamasının üzerinden henüz 15 gün geçmesine rağmen, resmi açıklama yapılmaksızın görevden alınarak, eski görevi olan başkan yardımcılığına döndürülmesi sağlık camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Haberin duyulmasından itibaren başta eczacı örgütleri ve tüm eczacılar olmak üzere, tıbbi malzeme tedarikçileri ve tüm sağlık çalışanları bu karara tepki yağdırdı.
06/08/2020
Gaziantep'te Covid-19’a yakalanan ve tedavisinin ardından yeniden görevine dönen sağlık çalışanı darp edildi.
06/08/2020
Koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle sağlık çalışanlarının yıllık izinleri iptal edildi mi?
06/08/2020
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nun raporu doğrultusunda "açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı" yönündeki görüşünü YÖK'e bildirdiğini duyurdu.