Hekim

04/08/2020
Kadın Hastalıkları Uzmanı Halil Yüce Kutun Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
22/07/2020
Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), iş yerlerinde çalışan sayısına bakılmaksızın iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurulmasının, olası kazaların önüne geçeceğini belirtti.
20/07/2020
İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde, 2019 yılının şubat ayında polis eşliğinde darp raporu almaya gelen ve burada çıkan tartışmada iki acil tıp uzmanı doktoru darbettiği gerekçesiyle hakkında 'hakaret' ve 'kastan yaralama' suçundan dava açılan Haşim I., beraat etti. Acil Tıp Uzmanı Dr. Güneri Kuruöz, kendisini ve arkadaşını darbeden sanığın beraat etmesine şaşırdığını belirtip "Şiddet ile ilgili caydırıcı bir ceza olmazsa bu olaylar yaşanıyor." dedi.
20/07/2020
Koronavirüs salgınına karşı en önde mücadele edenler arasında yer alan asistan hekimler, günde 36 saat uykusuz mesaiye zorlanıyorlar. Asistan hekimler yapılan bu adaletsizliğe, mobbinge ve haklarının ihlaline karşı seslerini sosyal medya hesabından duyurmaya çalışıyor.
17/07/2020
İstanbul Tabip Odası Hukuk Bürosu: “Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne yapılan istinaf başvurularında, bütün emekli hekimlerin, emekli aylıklarını iyileştirecek her türlü düzenlemeden ve ilave ödemeden yararlandırılması gerektiği, emekli hekimler arasında ayrım yapılmasını gerekli kılan herhangi bir hiyerarşi veya statü bulunmadığı, bu nedenle emekli hekimlere verilecek ilave ödemenin ayrım yapılmaksızın tüm hekimlere ödenmesi gerektiği, aksi yöndeki düzenlemenin Anayasa’ya aykırı olduğu, eşitlik ilkesini ihlal ettiği, bir kez daha belirterek, Anayasa Mahkemesi’ne başvurulması da yeniden talep edilmiştir.”
13/07/2020
Sağlık alanında Türkiye'nin öncü haber sitesi Medikritik.com, yepyeni bir arayüz ve genişletilmiş uzman kadrosuyla okuyucularını karşıladı.
13/07/2020
Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı. Mevcut yönetimin tabiplerin gerçek manada haklarını koruyamadığını söyleyen Kalp ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Ziya Bağış, tabipler odasını siyasi kimlikten çıkartarak gerçek manada tabip haklarının savunucusu olacağını söyledi.
09/07/2020
Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde, Onkoloji Hastanesi’nde görevli pratisyen hekim Hasan Pakır, vatandaşların mağdur olmaması için kırık koluyla hastalara hizmet veriyor.
09/07/2020
Mersin'de cezaevinde aile hekimliği yapan Mersin Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Çağlar Özen, İl Sağlık Müdürlüğü'nün kendisinden hem poliklinik hizmeti vermesini hem de numune almasını istediğini bildirdi.
07/07/2020
Covid-19’a yakalanan ve gördüğü tedavi sonrası sağlığına kavuşarak mesleğine geri dönen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Özbağrıaçık, hastalıkla mücadelede tüm kurallara uyulmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Türkiye'de vakaların ilk görüldüğü mart ayının son günlerinde kırgınlık, nezle gibi şikayetleri başlayan, ardından yapılan testlerinde Covid-19'a yakalandığı anlaşılan Doktor Özbağrıaçık, tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı.