Hemşire

19/04/2021
Bursa'da Uludağ Üniversitesi'nde 11 yıldır hemşire olarak görev yapan Büşra Ağgön, şiddet gören arkadaşlarından etkilenip avukat oldu.
12/04/2021
Salgının ruh sağlığına etkilerinin çokça konuşulduğu bugünlerde, Brezilya'da yoğun bakım hastalarına insan sıcaklığını hissettirecek bir yöntem geliştirildi.
05/04/2021
İspanya'da bir yoğun bakım hemşiresi, pandemiyle mücadelenin etkisini, bir yıl arayla çekilen iki fotoğrafını yan yana paylaşarak gözler önüne serdi.
29/03/2021
Gaziantep'te bir hasta yakınının şiddetine uğrayan hemşire 'can güvenliği' gerekçesiyle tayin istedi. Tayin talebi reddedilen hemşirenin açtığı davada, idare mahkemesi hemşirenin talebini kabul ederek yürütmeyi durdurma kararı verdi.
12/03/2021
Kayseri'de koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede açıklama yaparak, "Çok zor bir süreç yaşıyorum. Herkes pandemi kurallarına uysun." diyerek vatandaşları uyaran hemşire Neşe Dalgıç (50), hastalığa yenik düşerek, hayatını kaybetti. Dalgıç'ın ölümü, iş arkadaşlarını üzüntüye boğdu.
06/03/2021
Ankara'da pandemiyle mücadele ederken koronavirüse yakalanıp, 10 gün süren tedaviyle hastalığı yenen hemşire Nur Dilara Günenç, görevine başladı. Günenç, "Eklem ağrılarım ve sırt ağrılarım gerçekten çok ciddi boyutlardaydı. Sanki cehennem azabı gibiydi o ağrılar. Eklemlerim kopacak gibi ağrıyordu. Ve maalesef buna hiçbir ağrı kesici tesir etmiyordu." dedi.
01/03/2021
Müfide Şahin, "Hep hastalığı taşımaktan korkuyorduk. Kendimizden değil de yakınlarımıza bulaştırmaktan korkuyorduk, bu da benim başıma geldi maalesef." dedi.
23/02/2021
Gaziosmanpaşa'da alkollü olduğu belirtilen bir grup, özel bir tıp merkezine girerek hemşireyi darp etti. O anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
23/02/2021
Çorum’da hasta yakını tarafından şiddete maruz kalan hemşire, uzlaşma sürecinde örnek bir davranışa imza attı. Hemşire Neşe Aygün, kendisine saldıran zanlıya hastaneye 200 pijama bağış yaptırarak şikayetinden vazgeçti.
17/02/2021
Ablasının eski sevgilisi tarafından rehin alınan hemşire Hayrunnisa Can "O an Emine Bulut gibi olacağımı zannettim." dedi. Can, bir senedir sürekli ölüm tehditleri aldığını belirterek, "Ablanı bulamazsam seni öldüreceğim, senin yüzüne kezzap atacağım.” söylemlerine maruz kaldığını söyledi