Diş Hekimi

04/01/2021
Filyasyonun bel kemiği diş hekimleri, izlenimlerini anlattı. Koordinasyon sorunu nedeniyle hastaların rapor sorununun çözülemediğini ifade eden sağlık çalışanları aile hekimlerine geriye dönük rapor hakkı tanınmasını istedi.
25/12/2020
Hemşire gelin Zeynep Fırtına, "Sağlık camiasından çok kayıplarımız var. Üniformalarımızı gururla taşıyoruz. O nedenle bu üniformalarla nikah salonuna gelmek istedik." dedi
22/12/2020
Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan görüntülü muayene sistemi, hem polikliniklerde yoğunluğu azalttı hem de hastalara evde muayene imkanı sundu.
17/12/2020
Filyasyonda görevli asistan diş hekimleri mağdur. Filyasyonda uzun süre görevlendirilmelerinden dolayı eğitim haklarını alamıyorlar. Filyasyon görevindeki bir diş hekimliği asistanı Medikritik.com’a gönderdiği mektup ile yaşadıkları sorunları ve mağduriyetleri anlattı.
09/12/2020
Sivas’ta hastası tarafından tehdit edilen diş hekimi, bir diş hekimliği fakültesi öğrencisine burs vermesi şartı ile hastasını affetti.
01/12/2020
ÖSYM, Covid-19 tedbirleri kapsamında ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarını erteledi.
16/11/2020
Hasan Can Kaya’nın “Konuşanlar" programının bir bölümünde diş hekimliği mesleğine "dandik meslek" demesi sosyal medyada tepkilere yol açtı. Birçok diş hekimi ve sosyal medya kullanıcısı bu olaya tepki gösterdi.
11/11/2020
Filyasyon ekiplerinde görev yapan sağlık çalışanları tüm zorluklara rağmen görevlerini yapmaya devam ediyorlar. Ancak Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Ankara’nın Çankaya İlçesindeki bir filyasyon ekibinde görev yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen diş hekiminin iddiaları skandal nitelikte.
09/11/2020
Türkiye’de üniversite sınavlarında 700 bin, 800 bininci olup yurt dışında tıp fakültesi, diş hekimliği gibi bölümlere yatay geçiş yapan öğrenciler olduğu doğrulandı. Bu akılalmaz olaya Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) de tepki gösterdi. TDB: “Bu kanunsuzluğa, bu eşitsizliğe, alın terine karşı yapılan haksızlığa, eğitimde fırsat eşitliği ilkesine yapılan hukuksuz müdahaleye sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna duyururuz.”
03/11/2020
İzmir depreminde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda oldukları söylenen 2 diş hekiminin sabah saatlerinde cansız bedenlerine ulaşıldığı öğrenildi. Aslı Taner ve Zarife Doğan isimli diş hekimlerinin acı haberini alan aileleri yasa boğuldu.