CNN TÜRK, hemşirelerden özür dilesin

hemşire

Hayatta tutmak ve hayatta kalmak adına, her şeyini ortaya koyanlar adına CNN TÜRK yöneticilerine:

Halkımızın sağlığı adına mücadele eden bir hemşire olarak bu mektubu kaleme alıyorum. Koronavirüs pandemisi ile birlikte, Bakanımızın da yaptığı açıklamada 40 bini aşkın sağlık çalışanımıza koronavirüs bulaşmış ve ne yazık ki 107 sağlık çalışanı hayatını kaybetmiştir. Ülkemizin imkanları ile yetişen bizler dün olduğu gibi bugün de almış olduğumuz akademik ve pratik bilgiler ile gücümüz yettiğince halk sağlığı adına her şeyimizi ortaya koymakla mükellefiz. Hissi senetlerin merkezinde ailelerimizi çocuklarımızı arkada bırakarak dünyamıza tekrar baharları getirmek için inançla çalışmaktayız. Bu uğurda kaybettiklerimize sözümüz var, çocuklarımıza ailelerimize ve yüreği bizimle çarpan tüm yurttaşlarımıza...

Bilimsel ve etik değerleri kendimize kılavuz eden bizlerin başta özlük hakları ve çalışma koşulları ile ilgili birçok sorunumuz olduğu gerçeği ortada dururken, sizlerin yapmış olduğu gerçeklikle ilgisi olmayan bir haber bizleri derinden etkilemiştir.  Bir mesleğin emeğinin karşılığının gerçeklikle ilgisi olmadan reyting gibi bireysel hırslar uğruna yanlış aksettirilmesi ne basın etiği ile ne de sağlık etiği ile bağdaşmamaktadır.  Yoksulluk sınırının altında açlık sınırının biraz üstünde aldığımız maaşları "En yüksek maaşlı meslek hemşirelik" başlığı ile vermek başta şahsıma ve tüm meslektaşlarımın emeğine bilerek ya da bilmeyerek yapılmış bir saygısızlıktır. Gerçeklikle ilgisi olmayan ve kaynak gösterilmeden yapılan ve kamuoyuna yansıyan içerik ayrı bir sorun oluşturmaktadır.

Sizden bu yanlış haberi düzelterek, yaşatmak için yaşamından vazgeçenlerin mücadelesinde sağlık camiasının sesi olmaya davet ediyorum.

Saygılarımla.

 

 

HEMŞİRE C. YAVUZ

Etiketler
hemşire özlük hakları