Koronavirüsü yenen Dr. Kemeç: Milyonlarca dikenin üzerinde yatıyor gibiydim

Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde görev yapan Nefroloji Uzmanı Dr. Zeki Kemeç, corona virüsünü 20 günde yenmeyi başardı. Virüsü ailesine de bulaştıran Kemeç, hastalığı hafife almanın çok büyük bir yanılgı olacağını belirterek "Sırtüstü yattığımda sanki milyonlarca dikenin üzerinde yatıyormuşum gibi canım acıyordu." dedi.

Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde görev yapan Nefroloji Uzmanı Dr. Zeki Kemeç, Temmuz ayında koronavirüse yakalandı. Eşi ve çocuklarının da PCR testi pozitif çıkan Kemeç’in acısı ikiye katlandı.

Evde tedaviye başlayan Kemeç ailesi uzun ve ağrılı bir süreçten sonra koronavirüsü yenmeyi başardı. Virüsü hafife almanın çok büyük yanılgı olacağını ifade eden Kemeç, yaşadıklarını anlattı.

6 KİŞİ BİRDEN SAVAŞTIK

Eşi ve 4 çocuğuyla birlikte koronavirüse karşı savaştıklarını belirten Kemeç, hastalığın kendisinde görülen belirtilerini şöyle anlattı:

“Soluk almakta sıkıntım vardı ve uyuyamıyordum. Evin içinde iki adım attığımda dahi nefesim daralıyordu. Bütün vücudum lime lime ediliyor gibiydi. İlk 10 günden sonra kendimi daha iyi hissettim. Kalp dolaşımın sağlanması ve akciğerlerimin oksijenlenmesi için zor da olsa evin içinde ara ara ufak yürüyüş ve egzersizler yapıyordum. Tatsızlık nedeniyle su ve çay içemiyordum. Etli gıdalara karşı ise tiksinti duyuyordum, fakat sarımsaklı-sumaklı kelle-paça çorba bana iyi gelmişti”.

HASTALARIM BENİ BEKLER

Ağrıları varken bile hastalarının aklından çıkmadığını aktaran Kemeç, şunları kaydetti:

“Diyalize bağlı yaşamak zorunda olan bu hastaların virüse yakalanabilme ihtimali dahi çok feciydi. Hastalarımın bana ihtiyacı vardı. Ailem ve hastalarım için kolay pes etmemeliydim. Test sonuçlarım negatif çıkınca hiç beklemeden işe başladım. Koronavirüsü atlatmış olmama rağmen hala nefes alırken sıkıntı yaşadığım anlar oluyor.” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DHA

Etiketler
sağlık çalışanı
doktor
Koronavirüs
pozitif
Pandemi
Batman
koronavirüs belirtileri