Haberler

26/10/2021
ABD Başkanı Biden'ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Fauci, Pfizer-BioNTech'in 5-11 yaş grubu için geliştirdiği yeni tip koronavirüs aşısının kasım başında hazır olabileceğini söyledi.
26/10/2021
ORGAN bağışına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life” sanal koşusu sona erdi. Türkiye genelinde toplam 1500 gönüllü 6,5 milyon adımla 7 bin 500 kilometrelik mesafeyi organ bağışı bekleyenler için kat etti.

26/10/2021
Sıçramalı (metastatik) meme kanseri tedavisinde yeni tedavi yaklaşımlarının hem hastaların sağ kalımlarını artırdığını, hem de kemoterapi ihtiyacını azalttığını söyleyen Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Bala Başak Öven, “Özellikle hormon reseptör düzeyi pozitif olan sıçramalı meme kanserlerinde artık yeni hedefli tedavilerle kemoterapiye ihtiyaç kalmadan, hastalık kronik hale getirilebilmektedir” dedi.

26/10/2021
İstanbul'da yeni bir PCR testi sahtekarlığı ortaya çıktı. Esenler'de bulunan bir laboratuvar özellikle yabancı turistlere, WhatsApp üzerinden yollanan kimlik belgesi ile negatif sonuç içeren PCR testi belgesi düzenliyor. DHA kamerasına yansıyan pazarlık sonucu sahtekarların turistlere, 200 lira karşılığı düzenlediği negatif sonuçlu PCR testi 2 saat içinde Sağlık Bakanlığı'nın e-nabız sistemine düştü.
26/10/2021
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları bölümünde görevli doktor ve sağlık çalışanları hasta yakınlarının saldırısına uğradı.
26/10/2021
Ankara'da, nöbet çıkışı otomobiliyle kamyonun altına girerek hayatını kaybeden asistan doktor Rümeysa Berin Şen (25), görev yaptığı Ankara Şehir Hastanesi'nde törenle anıldı. Başhekimlikten yapılan açıklamada, "Olayın 36 saat nöbetten dolayı meydana geldiğine ilişkin iddialar üzüntümüzü daha da artırmaktadır. Cuma gecesi normal nöbetini tutmuş ve cumartesi sabah nöbet bitiminde hastaneden ayrılıp evine giderken bu acı olay meydana gelmiştir" denildi.
26/10/2021
Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası ortaya çıkabilecek salgınlara karşı daha etkili mücadele verilebilmesi için küresel sağlık sisteminin güçlendirilmesi çağrısında bulundu.
26/10/2021
Trabzon’da düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler, balonlarla oluşturulan Covid-19 virüs figürünü enjekte ile patlattılar.
26/10/2021
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde Korona virüsü yenmek için mücadele eden 69 yaşındaki Niyazi Yalçın, aşılarını olmadığı için pişmanlığını dile getirirken, kış aylarına girerken herkesi daha duyarlı olmaya çalıştı.
25/10/2021
Dr. Rümeysa Berin Şen, hastanedeki nöbetin ardından trafik kazasında hayatını kaybetti. Şen’in 36 saat nöbet tuttuğu ifade ediliyor. Meslektaşları ve sağlık örgütleri hem hekimlerin hayatını hem de toplum sağlığını tehdit eden uygulamaya son verilmesini istedi.