Haberler

02/07/2020
Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin acil servisinde, alkollü Tayfun Kızıl'ın yaraladığı Dr. Mustafa Uçarel, saldırı anında yaşadıklarını anlattı.
02/07/2020
İzmir'de sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs tanısı konulan hastalara hem uyguladıkları tedavi yöntemleri hem de yaptıkları immün plazma bağışıyla şifa oluyor.
02/07/2020
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Özge, 'telli maske' uyarısında bulundu. Doç. Dr. Özge, maskenin göz kuruluğuna neden olabileceğini belirterek "Maskenin burun bölgesine iyi takılmayarak ve telinin burun kemiğine iyi oturtulmayarak havanın göze doğru gelmesiyle göz kuruluğu yapması aslında doğal bir sonuç. Maskelerin telli olması ve o telin burna çok iyi oturtularak havanın oradan göze doğru çıkmasının engellenmesi gerekmekte." dedi.
02/07/2020
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ülker Gül, yeni tip koronavirüsün çok çeşitli deri döküntüsüne neden olabileceğini vurgulayarak "Pandemi döneminde gözlenen her deri bulgusu için Covid-19 hastalığı da akla gelmelidir. Covid-19'un ilk bulgusu deri döküntüsü olabilir. Deri döküntüsü nedeni ile şüphelenilen hastalarda ateş, öksürük gibi ana bulgular olmasa bile PCR tetkiki yapılmalıdır." dedi.
02/07/2020
Ankara Valiliği, kentteki toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin artan koronavirüs vakaları nedeniyle 15 gün süreyle kısıtlandığını duyurdu.
02/07/2020
Elazığ’da, polisi arayıp, kendisine araba çarptığını söyleyen, ancak alkollü olduğu kazaya karışmadığı belirlenen Tayfun Kızıl, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede, gürültü yaptığı için kendisini uyaran doktora yumrukla saldırdı. Darp edilen doktor başından yaralandı.Tayfun Kızıl ise mahkeme kararıyla tutuklandı.
02/07/2020
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, yeni aşı şemasının aile hekimliklerinde uygulanabilirliğinin ancak Sağlık Bakanlığının bazı adımlar atması ile mümkün olacağını kaydetti. İSTAHED, Aile Sağlığı Merkezleri ve aşılamanın sağlıklı yürütülmesine yönelik tespit ve taleplerini de sıraladı.
02/07/2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son iki hafta içinde Covid-19 vaka sayılarında artış ve düşüş yaşanan illeri açıkladı. Ankara, Bursa ve Diyarbakır vaka sayılarının arttığı iller arasında.
02/07/2020
Covid-19’un ekonomik, politik, toplumsal ve tarihsel yönünü ele alan “İçimizdeki Yabancı: Virüs” kitabının yazarı Op. Dr. Ceyhun Balcı Medikritik.com ailesine konuştu.
01/07/2020
İzmir Tabip Odası, Genel Sağlık-İş, SES, İzmir Eczacılar Odası, İZASED, Türk Hemşireler Derneği, İZAHED, Türk Psikologlar Derneği, BDS, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İzmir Şubesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etti ve ortak basın açıklaması yaptı.