Diş Hekimi

10/09/2020
Geçen kasım ayından bu yana tüm dünyada milyonlarca insanı etkileyerek ölümlere neden olan koronavirüsün bulaşma açısından en riskli alanlarından birisi de diş klinikleri. Diş hekimi ve hastanın tedavi gereği çok yakın temasta bulunduğu bu ortama bir de tedavi aygıtlarının çalışma prensibi eklenince ortama hasta kaynaklı pek çok mikroorganizma saçılabiliyor

09/09/2020
Türk Dişhekimleri Birliği, koronavirüs sürecinde diş hekimlerinin yaşadığı sorunları ve alınması gereken önlemleri bildirdi.
14/08/2020
İstanbul'da trafikte tehdit edilip önü kesilen genç hekimin ifadesi ortaya çıktı. Yaşadıklarının şokunu atlatamayan genç kadın, darp edilip eşarbının çıkarılmasını gözyaşları içinde anlattı. Saldırgan ise gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.
17/07/2020
Son yıllarda dişhekimliği eğitimi alanında insan gücü planlaması ilkeleriyle bağdaşmayacak şekilde birbiri ardına dişhekimliği fakülteleri açılmasına ve öğrenci kontenjanlarında kaygı verici artışlar yaşanmasına vurgu yapan Türk Dişhekimleri Birliği, meslek alanında yaşanan sorunları irdeleyen, çözüm üreten ve önerilerde bulunan bir yazı paylaştı.
16/07/2020
Son yıllarda diş hekimliği eğitimi alanında üniversite öğrenci kontenjanlarında kaygı verici artışlar yaşanmaktadır. Diş hekimleri, plansız bir şekilde açılan diş hekimliği fakülteleri ve artan kontenjanlar dolayısıyla diş hekimliği eğitiminin niteliksizleşmesinin yanında, iş bulma olanaklarının zorlaşması ve çalışma şartlarının daha da kötüleşmesi sorunu ile karşı karşıya.
14/07/2020
Sağlık Bakanlığı, diş tedavilerinde de normalleşme sürecini başlattı.
13/07/2020
Sağlık alanında Türkiye'nin öncü haber sitesi Medikritik.com, yepyeni bir arayüz ve genişletilmiş uzman kadrosuyla okuyucularını karşıladı.
03/06/2020
Normalleşme süreciyle beraber birçok kurum rutin çalışma saatlerine dönmeye başladı fakat Covid-19 ile mücadele devam ediyor. Bu mücadelede en büyük görevi sağlık emekçileri üstleniyor. Bu çalışmaların en önemli halkalarından birini ise filyasyon ekipleri oluşturuyor.
27/05/2020