Hemşire

11/08/2020
Ağrı da Dr. Yaşar Er Yılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde görevli Hemşire Sinan Doğan, acil servis yanında kurulan koronavirüs çadırında, sosyal mesafe kuralına uyması için uyardığı hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı. Buru kırılan Doğan, sosyal medyadan saldırıya tepki gösterdi.
10/08/2020
Bursa’da yoğun bakım servisinde hemşire Funda Çekiç, yakalandığı Covid-19’u yenerek, sağlığına kavuştu. 30 günlük tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamayan Çekiç, sosyal mesafesiz düğün görüntülerini izlediği sırada "İlk defa görüyorum, keşke görmeseydim. Çok korkunç ve üzücü." dedi.
08/08/2020
Bursa'da kızdığı hemşire ablasını 9 yerinden bıçaklayan kardeşin etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı. O anları ise oğlu ve o sırada öfkeli kardeşi 14 yaşındaki çocuğun gözü önünde etkisiz hale getiren komşusu anlattı. Oğlu Cemal Gürkan Gülbakan: “Annem yaralara ‘baskı yapın, oraya tampon yapın’ demesi üzerine hayatta.'' dedi. Hemşirenin sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.
04/08/2020
Elazığ'da hastanede psikiyatri hemşiresi Arzu Arı, eşinin desteğiyle Murat Nehri'nin çevresi ve doğadan topladığı taşlarla ağaç köklerini çeşitli tekniklerle boyayarak birbirinden güzel objeler hazırlıyor.
23/07/2020
Hemşire olması ardından ataması İstanbul’a çıkan genç kız, ailesi tarafından engellenince işe gitmek için ısrar etti. Mesleğini icra etmek için kararlı olan genç kız, memleketlerinden İstanbul’a geldi. Kızlarının ardından İstanbul’a gelen aile Senem K.’yı işe göndermemek için eve kilitledi. Senem K. ailesinden şikâyetçi olunca aile fertleri hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
20/07/2020
Mersin'de çalıştığı hastanede, koruyucu kıyafetler giymesine rağmen Covid-19'a yakalanan ve 26 günlük tedaviyle sağlığına kavuşan hemşire Bayram Dağlı, 24 kilo verdiği zorlu tedavi sürecini anlattı.
20/07/2020
2019 Aralık ayında ÖSYM tarafından yapılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Yandal Sınavı (YDUS) hatalı 2 sorunun iptali nedeniyle mahkemeye taşındı. ÖSYM'nin itirazı üzerine Danıştay'a giden dava hala sonuçlanmadı. ÖSYM sınav sonuçlarının açıklanması için Danıştay'dan gelecek kararı bekliyor. Sınav sonuçları açıklanmadığı için mağdur olan hekimler yargı sürecinin hızlandırılmasını istiyor.
15/07/2020
İstanbul'da özel bir hastanede 10 yıldır ameliyathane hemşiresi (scrup/steril hemşire) olarak görev yapan İsmail T.'nin hemşire diploması olmadığı ortaya çıktı. Cerrahi alan sterilliği, vaka sayımları, cilt dikişi ve hastaya müdahaleler dahil birçok önemli işten sorumlu olan İsmail T.'nin Sağlık Bakanlığı'nın denetimleri sırasında izin alıp hastaneye gelmediği ve görevli listesini değiştirerek kendisini gizlediği belirlendi. Ünlü bir çok ismin ameliyatına giren sahte hemşire, şikayetlere rağmen halen görev başında.
13/07/2020
Sağlık alanında Türkiye'nin öncü haber sitesi Medikritik.com, yepyeni bir arayüz ve genişletilmiş uzman kadrosuyla okuyucularını karşıladı.
07/07/2020
Hemşireler iki farklı uygulama arasında sıkıştı kaldı. Hemşire atamalarında düne kadar sürdürülen uygulama yasaya aykırı denildi. Ortada atanmış ama göreve başlayamayan yüzlerce hemşire kaldı.