Veteriner

30/06/2020
İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, 3 gün içerisinde hayvan varlığının yaklaşık yüzde 5'inin kesildiği Kurban Bayramı'nın halk sağlığı, hayvan sağlığı, hayvan refahı ve ekonomik boyutları olan bir organizasyon olduğunu belirterek, "Böylesine karmaşık ve oldukça kısa bir sürede gerçekleşen organizasyonun sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi için pandemi koşulları da dikkate alınarak ciddi önlemler alınmalıdır." ifadesini kullandı.
29/06/2020
Veteriner hekimleri, kendilerine yeterince önem verilmediği ve diğer sağlık çalışanlarından ayrı tutulduklarını belirterek eğitimlerinde, çalışma koşullarında, özlük haklarında, eşitlik istiyorlar.
12/06/2020
Sağlık sisteminin önemli parçalarından olan veteriner hekimleri 'Sağlıkta Şiddet Yasası'na dahil etmemenin tartışması hala sürerken Gökçeada İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hekim Ceyhun Aymelek, sahada kayıt ve küpeleme çalışması yaptığı sırada saldırıya uğradı.
08/06/2020
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolasıyla açıklamada bulundu.