Sağlık Çalışanları

15/01/2021
Çin’den getirilen Sinovac aşıları, ‘acil kullanım onayı’nın ardından dün sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Bu kapsamda Medikritik.com editörleri de aşılandı. Aşılarını olan Medikritik.com editörleri tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.
15/01/2021
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, “Vatandaşlarımızı aşı karşıtı ifadelere kulaklarını kapatmaya, bilime ve aşıya güvenmeye davet ediyorum.” diyerek açıklamalarda bulundu.
15/01/2021
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) “Veteriner hekimler Covid-19 aşısında öncelikli gurup içerisinde yer almalıdır.” diyerek açıklamalarda bulundu.
15/01/2021
Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri ile birlikte olduğu Covid-19 aşısı hakkında konuştu. İlhan, “Hedefimiz 1 hafta içerisinde sağlık çalışanlarının ilk doz aşısını tamamlamak.” dedi.
15/01/2021
TUS ek tercih maratonu bugün başlıyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün konuyla ilgili olarak; 2020-TUS 2.Dönem ek tercihlerini bugün başlatıyoruz. Tercihlerinizi 15-21 Ocak 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim ifadesine yer verdi.
15/01/2021
Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası, Covid-19 aşılaması ile ilgili açıklama yaptı. Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası, yaptığı açıklamada, Covid-19 aşılamasında veteriner hekimlerin öncelikli grupta yer alması gerektiğini vurguladı.
15/01/2021
Kocaeli’de, kar yağışının olduğu Kartepe’ye gitmek için evinden aracıyla ayrılan Doktor Uğur Tolun’dan yakınları 1 gündür haber alamıyor. Bölgede yapılan arama çalışmalarında Tolun’a ait herhangi bir ize rastlanılamadı.
15/01/2021
Aşıların, uygun şartları taşıyan sağlık çalışanlarına tanımlanmasıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili kişilere bildirim yapılıyor, sağlıkçılar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu alarak da aşılarını yaptırabiliyor.
14/01/2021
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısına yönelik Serdar Savaş, Bakan Koca’nın ve Bilim Kurulu üyelerinin, Biontech aşısı olduğuna dair asılsız iddialarda bulundu. Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin canlı yayında Çin’den gelen CoronaVac aşısını olmaları ise bu iddiayı yalanladı.
14/01/2021
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, ilk koronavirüs dalgasının ardından sağlık çalışanlarının neredeyse yarısında major depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, alkol bağımlılığı ve anksiyete gibi sorunlar görüldü. Sağlık çalışanlarının yedide biri kendine zarar vermeyi ya da ölmeyi düşündü.