Sağlık Çalışanları

30/09/2020
Türkiye Covid-19 ile mücadele konusunda aylardır canla başla çalışan ve onlarca meslektaşını kaybeden sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları önlemek için tedbirler ararken, Yeni Akit gazetesi skandal bir haberle işini yapmaya çalışan doktora "28 Şubat kafalı doktor" diyerek zulüm uyguladı.
30/09/2020
Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sağlık kurumlarında görevli kişilerden Covid-19 hastalığı tespit edilen veya temaslı kişilerden hekim raporu istenmeyecek.
30/09/2020
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Fidan "Bir hekim arkadaşım, uzun süre tedavi gördü. Bu süreçte benden özel bir şey rica etti. 5 yaşında bir kızının bulunduğunu, kendisine bir şey olursa çocuğuna amcalık yapmamı istedi." dedi.
29/09/2020
Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 72. Seçimli Büyük Kongresi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. TTB Merkez yönetimine Halkların Demokratik Kongresi Yönetim Kurulu üyesi de olan Şebnem Korur Fincancı'nın da seçilmesi tartışmalara neden oldu. Fincancı aynı zamanda "Öcalan'a Özgürlük Platformu" kurucusu olarak biliniyor.
29/09/2020
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Duran Buran, Covid-19’a yakalanıp, hastalığı yendikten sonra koronavirüs polikliniğinde tekrar enfekte oldu. İkinci hastalığı daha ağır geçiren ve 1 ay süren tedaviyle sağlığına kavuşan Buran, hastanede yeniden iş başı yaptı.
29/09/2020
Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirme sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) açıklandı. Adaylar sonuçlarına, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.
28/09/2020
Trabzon’da, yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu, meslektaşlarının fedakarca çalışmasını, maske takmaktan yüzünde oluşan izlerin yansıdığı fotoğrafla gözler önüne serdi. Çalışma zorluğunun yüzüne yansıdığı sosyal medya paylaşımıyla övgü toplayan Altuncu "O fotoğrafla sağlıkçı arkadaşlarımın çektiği zorluklara yoğunlaşmak istedim. Çünkü bu mesleğimizin değerinin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Herkes ne kadar zorluk çektiğimizi görsün istedim."
28/09/2020
Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Zekiye Bacaksız “Tavandan ek ödeme uygulaması; gerçekçi olmayan, çözüm üretmekten uzak, toplumda ‘sağlık çalışanlarını önemsiyoruz’ algısı yaratmak için hayata geçirilen bir uygulamadır. Sağlık çalışanları arasında bir karşılığı bulunmamaktadır.” dedi.
28/09/2020
Doktorlar, Türk Tabipleri Birliği’ne tepkili. Dr. Hakan Toku “Ben terör örgütleriyle ilgili her gelişmede protesto çağrısı yapan birliğe aidat ödemek istemiyorum.”, Prof. Dr. Adem Akçakaya “Siyasi söylemleri mesleki çabaların önüne geçiyor.”, Dr. Nedim Uzun “TTB’nin kanundışı faaliyette bulunması bizi son derece rahatsız ediyor. Sağlık Bakanlığı’nı görevini yapmaya davet ediyoruz.”
28/09/2020
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde görevli 112 Acil Sağlık ekibine, hastaneye ulaştırmak üzere adresine gittikleri hastanın yakınları saldırdı.