Sağlık Çalışanları

02/07/2020
Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin acil servisinde, alkollü Tayfun Kızıl'ın yaraladığı Dr. Mustafa Uçarel, saldırı anında yaşadıklarını anlattı.
02/07/2020
İzmir'de sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs tanısı konulan hastalara hem uyguladıkları tedavi yöntemleri hem de yaptıkları immün plazma bağışıyla şifa oluyor.
02/07/2020
Elazığ’da, polisi arayıp, kendisine araba çarptığını söyleyen, ancak alkollü olduğu kazaya karışmadığı belirlenen Tayfun Kızıl, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede, gürültü yaptığı için kendisini uyaran doktora yumrukla saldırdı. Darp edilen doktor başından yaralandı.Tayfun Kızıl ise mahkeme kararıyla tutuklandı.
01/07/2020
İzmir Tabip Odası, Genel Sağlık-İş, SES, İzmir Eczacılar Odası, İZASED, Türk Hemşireler Derneği, İZAHED, Türk Psikologlar Derneği, BDS, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği İzmir Şubesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etti ve ortak basın açıklaması yaptı.
01/07/2020
Genel Sağlık-İş Sendikası, bir kamu görevlisi ve öğretim üyesi olan Başhekim Vekili’nin hastanesinde yaşanan sorunlarla ilgili yanında siyasi parti temsilcileri olmak üzere basın açıklaması yapmasının disiplin hukukuna aykırı olduğu gerekçesi ile Yükseköğretim Kuruluna yazı göndererek disiplin soruşturması talebinde bulundu
01/07/2020
Normale geçiş sürecinde hastanelerde neler yaşanıyor? Yasakların sona ermesiyle birlikte, hastanelere gelen virüslü hasta sayısında bir artış oldu mu? Doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanları yeni normalde nasıl bir yol izliyor? Bu soruların cevaplarını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki doktorlar yanıtladı.
01/07/2020
Sağlık Bakanlığına sözleşmeli personel alımına ilişkin yerleştirme sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) sitesinde açıklandı.
01/07/2020
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soruyor. AHEF, “Tekrar artan günlük vaka sayısı göz önünde tutularak, virüs yükünü azaltabilmek için sağlık çalışanlarında esnetilmiş mesai uygulaması yapılması düşünülmekte midir?”
30/06/2020
Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) Başkanı Prof. Dr. Selda Erensoy, “Sağlık çalışanları hep seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Ek ödeme sistemi altında, aynı alanda çalışan kişiler arasında farklı ödemeler yapılmasıyla, bu işi fedakarlık ile yapan kişiler arasında haksızlık algısı oluşturması kaçınılmazdır. Buna rağmen, bir bütün olarak çalışılmaya devam edilmektedir.” dedi.
30/06/2020
İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, 3 gün içerisinde hayvan varlığının yaklaşık yüzde 5'inin kesildiği Kurban Bayramı'nın halk sağlığı, hayvan sağlığı, hayvan refahı ve ekonomik boyutları olan bir organizasyon olduğunu belirterek, "Böylesine karmaşık ve oldukça kısa bir sürede gerçekleşen organizasyonun sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi için pandemi koşulları da dikkate alınarak ciddi önlemler alınmalıdır." ifadesini kullandı.