Hekim

21/01/2021
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı asistanı olarak görev yapan Dr. İlker Tosun, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.
19/01/2021
Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin daveti ile Sağlık Bakanlığı ile il dernekleri Zoom toplantılarının ilki yapıldı. Toplantıda, aşılama ile ilgili merak edilenler ve aile hekimlerinin yaşadıkları sorunlar ağırlıklı olarak konuşuldu.
18/01/2021
Kocaeli'de 13 Ocak'ta kaybolan doktor Uğur Tolun'un cansız bedeni, aramaların 5'inci gününde evinin yakınındaki menfezde aracının içinde bulundu.
15/01/2021
Kocaeli’de, kar yağışının olduğu Kartepe’ye gitmek için evinden aracıyla ayrılan Doktor Uğur Tolun’dan yakınları 1 gündür haber alamıyor. Bölgede yapılan arama çalışmalarında Tolun’a ait herhangi bir ize rastlanılamadı.
11/01/2021
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), aşılama ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Elimizde mevcut olan Covid-19 aşısının uygulamasında en önemli ayak olarak görülen aile hekimlerinin planlama sürecine dahil edilmemesi önümüzde yeni bir kaosun olacağının da göstergesidir. Sağlık Bakanlığı’nı en azından bu sefer, böylesi önemli bir konuda, sıkışık bir takvime bağlı bir uygulamada uygulayıcılarla daha şeffaf bilgi paylaşmaya ve istişareye davet ediyoruz.” sözlerine vurgu yaptı.
08/01/2021
Samsun’da özel bir hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan 36 yaşındaki Doktor Necati Emirhan, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
07/01/2021
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Alerji-İmmünoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Oğuzhan Özen ve ekibi, 2017 yılında ilk kez tanısını koydukları ölümcül çocuk hastalığı "CHAPLE sendromu"nun tedavisini de buldu.
07/01/2021
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF)’nun yaptığı açıklamada Türkiye’de 8 bine yakın personelin aile hekimlerinin yanında kamu istihdamından ayrı olarak istihdam edildiği, bunla ilgili giderlerin aile hekimlerine verilen cari giderden karşılandığını açıklandı.
03/01/2021
İzmir’de, özel bir tıp merkezinde görev yapan Doktor Hüseyin Nacar Mutlugüleçler, maske uyarısı yaptığı kişinin yakını tarafından kaldırım taşı ile saldırıya uğradı. İsabet eden taş sonucu kafası yarılan doktorun başına 8 dikiş atılırken, doktorun tedavisini yine kendi gibi doktor olan oğlu yaptı.
02/01/2021
Samsun'a İstanbul'dan ailesiyle birlikte yılbaşı tatiline gelen Ömer Kerim Korun evde oyun oynadığı sırada fenalaşarak yere yığıldı. İlk müdalesini doktor olan anne ve babası tarafından yapılan Ömer Kerim, yaşamını yitirdi.