Hekim

30/09/2020
Türkiye Covid-19 ile mücadele konusunda aylardır canla başla çalışan ve onlarca meslektaşını kaybeden sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları önlemek için tedbirler ararken, Yeni Akit gazetesi skandal bir haberle işini yapmaya çalışan doktora "28 Şubat kafalı doktor" diyerek zulüm uyguladı.
25/09/2020
Sağlık Bakanlığı, Covid-19 nedeniyle verilecek ek ödemelere ilişkin kat sayıları açıkladı. Buna göre Covid-19’la mücadelede görev yapan tabipler doğrudan serviste görev yaptıkları süre için yüzde 100, bu süre dışında yüzde 36’lık bir ek ödeme alacakken, tabip dışı görev yapan profesörler yüzde 16, eczacılar yüzde 70, din görevlileri yüzde 100 oranında ek ödeme alacak.
24/09/2020
Doku ve organ nakli uygulamalarının Türkiye'deki öncülerinden olan Akdeniz Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
21/09/2020
Erzurum'da pandemi hastanesi olarak hizmet veren Şehir Hastanesinde biri enfeksiyon diğeri ara yoğun bakım bölümünde görevli doktor çift, hastalarını hayata bağlamak için ter döküyor.
21/09/2020
Cumhuriyetçi Hekimler “Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin “Yönetemiyorsunuz! Ölüyoruz, Tükeniyoruz!” sloganı ile pandeminin başından itibaren sürdürdüğü, Türkiye’nin mücadelesine güvensizlik oluşturma girişimini bir üst düzeye taşıması, ikinci dalga mücadelesinde, hekimleri umutsuzluğa sürükleyerek motivasyonlarını zayıflatacak özelliktedir.”
18/09/2020
Denizli'de çeşitli hastanelerde görev yapan 22 doktor, yeni tip koronavirüsü konu alarak bestelenen "Yaşayalım Yaşatalım" şarkısını seslendirerek klip hazırladı.
18/09/2020
Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olduğunu açıklayan bir doktor, acilde hasta yakını annenin kendisi ve sağlık çalışanlarına hakaretler ederek “Devletin doktoruna güvenmem” sözlerini sarf etmesi üzerine isyanını paylaştığı video ile duyurdu. Kadın doktor paylaştığı videoda şu ifadelere yer verdi: "Ben ve diğer hekim arkadaşlarım işitmediğimiz hakaret, tehdit ve küfür kalmadı. Ama söylediği bir şey var, dedi ki 'Devletin doktoru değil misiniz, size mi güveneceğim?' Allah kahretsin. Yani devletin doktoruyuz evet, aylardır da bu şekilde canla başla çalışıyoruz."
17/09/2020
İzmir'in Karabağlar ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Murat Ceyhan geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.
16/09/2020
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, üniversite bünyesinde klinik deneylere geçmek üzere olan Covid-19 aşı çalışması için denek adayı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ünal "Bunlar o kadar güvenlik tedbirleriyle yapılan çalışmalar ki, girmekte hiçbir sakınca yok. Yan etki olabilir; ama düşük olasılık." dedi.
16/09/2020
Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde (PAÜ) görev yapan doktorlar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sırasında tanık oldukları acı ve ibretlik olayları anlattı.