Askıda Stetoskop kampanyası nasıl başladı ve neyi amaçlıyor?

Hekimlerin kalp, akciğer, karın içi organlar gibi pek çok alanı dinlemek amacıyla kullandığı, hekimliğin neredeyse bir simgesi olan stetoskop fiyatları dolarla birlikte yükseldikçe yükseldi. Tıp fakültesi öğrencileri, 800 lirayı aşan stetoskop fiyatlarına yetişemiyor. Bu nedenle Sosyal medyada “SteteskopsuzTıbbiyeliOlmaz” ve “AskıdaStetoskop” etiketleriyle kuşaklar arası dayanışma başladı. Başlayan dayanışmanın detaylarını Dr. Semih Dikkatli Ulusal Kanal’a anlattı.

İki gün içerisinde 600 tıp fakültesi öğrencisinin başvuru yaptığı, Askıda Stetoskop kampanyasına olan ilgi hızla büyüyor. Dr. Semih Dikkatli Ulusal Kanal’a Askıda Stetoskop kampanyasını tüm detaylarıyla anlattı ve bu kampanyaya doktor olmayıp tıbbiyeli öğrencilere destek olmaya çalışan ve hatta stetoskop alan birçok insan olduğunu vurgulayarak onlara ayrıca teşekkür etti.

ASKIDA STETOSKOP KAMPANYASI, GELENEKSEL BİR KAMPANYA HALİNE DÖNÜŞMELİDİR

Bu kampanyayı nesiller arası bir geleneğe dönüştürmek istediklerini belirten Dr. Semih Dikkatli, "Askıda Stetoskop Kampanyası, geleneksel bir dayanışma haline dönüşmelidir. Mezun olan doktor seneye ilk maaşıyla stetoskop alıp bu kampanya ile sıradaki hekim adayına stetoskopunu hediye etmelidir." diye konuştu.

SANAYİCİLERİMİZ YERLİ ÜRETİM STETOSKOP ÜRETEREK CİDDİ BİR İHTİYACI KARŞILARLAR

Dikkatli, sanayicilere ve iş adamlarına da çağrıda bulanarak, "Stetoskop ithal bir ürün olduğu için bu kadar pahalı. Bir tıbbiyelinin bunu karşılama imkanı yok. Sanayicilerimiz yerli üretim stetoskoplar üretebilir. Bu ciddi bir ihtiyacı karşılar. Yapılamayacak bir şey değil geçekten çok düşük maliyetlerle yapılabilir" dedi.

BU BİR YARDIMLAŞMA KAMPANYASI DEĞİL, HEDİYE KAMPANYASIDIR

Dr. Semih Dikkatli Askıda Stetoskop kampanyasına katılmak isteyen tıp fakültesi öğrencilerine ve destek olmak isteyen kişilere şu mesajı verdi:

"Yüksek meblağdan gözünüz korkmasın bizim için önemli olan bize destek verdiğinizi bilmemiz ve destek verenlerin sayısının çokluğudur. Biz buradan para toplamıyoruz, kesinlikle para almıyoruz direkt bir stetoskopu ihtiyaç sahibiyle buluşturuyoruz. Veren el alan eli görmüyor. Kimseyi üzmeden kırmadan hediye ediyoruz. #AskıdaStetoskop kampanyası tek taraflı bir yardımlaşma değildir. Onlarda mezun olduğunda aynısını yapacaktır. Stetoskoplar geleceğin hekimlerine, meslektaşlarımıza bir hediyedir. Bu bir yardımlaşma kampanyası değil, hediye kampanyasıdır.”

Tıp fakültesi öğrencisi olarak kampanyaya katılmak için tıklayınız:

https://medikritik.com/askida-steteskop-ogrenci-kayit

 

Stetoskop bağışlamak için tıklayınız:

https://medikritik.com/askida-steteskop-bagis

 

 

 

Etiketler
askıda stetoskop