Barış Pınarı Harekatında Öldürülen Terörist, TTB Gençlik Kolu Yöneticisi Çıktı!

Barış Pınarı Harekatı kapsamında öldürülen teröristler arasında 2012-2013 Dönemimde Türk Tabipler Birliğinin Öğrenci Kolu olan TÖK(Tıp Öğrencileri Komisyonu)'ün Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Özge Aydın da yer aldı. Aydın 2012 yılında TBMM kürsüsüne çıkarak konuşma yapan tıp öğrencisi olarak medyada yer almıştı.

Özge Aydın, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ile, Ankara'da terör suçundan gözaltına alınan TTB üyesi öğrenciler ve aileleriyle birlikte 3 Aralık 2012 tarihinde basın toplantısı düzenlemişti.

"BU GENÇLER HAYATINDA SİLAH GÖRMEDİ"

Ağbaba'nın Meclis'te kürsüye çıkardığı Özge Aydın ise; Bizler sağlığın piyasalaştırılmasına karşı çıkan, üniversitelerin satışmasına karşı çıkan, sağlık hakkını savunan, herkese eşit, ulaşılabilir, parasız sağlık hakkını sabunan öğrencileriz derken terörle bir bağları olmadığını belirterek,  sadece tıp okuyan öğrenciler olduğunu söylemişti.

Veli Ağbaba, o gün yaptığı konuşmada; "Silahlı terör örgütüne üye olmaktan suçlanan bu öğrencilerin en temel ortak özellikleri, hayatlarında hiç silah görmemeleri. Bu genç sağlık öğrencilerinin tek suçları düşünmek ve meslekleriyle ilgili çalışma yapmak." demişti.

TTB HEYETİ İÇERİSİNDE ÖSYM'Yİ ZİYARET ETMİŞTİ

Türk Tabipleri Birliği (TTB), TUS ile ilgili ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Öztemel'e TTB Merkez Konseyi Başkanı Bayazıt İlhan'ın da yer aldığı bir heyet ile ziyarette bulundu. Ziyarette bulunan heyette TTB Gençlik yapılanmasını temsilen gelen TÖK yöneticileri arasında Özge Aydın da yer almıştı.


TTB heyeti içerisinde yer alan Özge Aydın (en solda)

Tıp Öğrencileri Komisyonu'nun 6 Ekim 2012 tarihinde yaptığı Genel Yürütme Kurulu'nda alınan kararlara göre Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen 6 öğrenciden biriydi. Aydın, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi TÖK Delegesiydi.

HAREKATTA ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLER ARASINDA

Özge Aydın (kod adı Ceren Güneş), TSK'nın Barış Pınarı Harekatı'nda öldürülen teröristler arasına eklendi. Aydın, "Devrimci Kömünarlar Partisi/Birlik" isimli terör yapılanmasının sözde yöneticiliğini yapıyordu. Yurt içi ve yurt dışında bir çok terör eylemine katılan/katkıda bulunan Ceren Güneş kod adlı Aydın, PYD/YPG terör örgütü ile birçok noktada yan yana gelmişti.