"Fakülteye Veda, Hekimliğe Merhaba " programına büyük ilgi

Türkiye'de ilk olarak İstanbul Tıp Fakültesi'nde (İTF) yapılmaya başlanan ve başladığı günden bu yana binlerce hekim adayını fakülteden meslek hayatına uğurlayan "Hekimliğe Merhaba" programı, bu sene ilk defa çevrimiçi olarak yine İstanbul Tıp Fakültesi tarafından tüm katılımcıların erişimine sunuldu.

İstanbul Tıp Fakültesi, COVID-19 günlerinde eğitim alanında da büyük bir başarıya imza attı. Türkiye ve Azerbaycan'dan 7000 intern, 2500 hekimin katıldığı, 2980 sorunun sorulduğu online eğitim programı 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. 10 yıldır İstanbul Tıp Fakültesi'nde yapılan bu organizasyon tüm Internlere açılarak 7000 internin faydalanması sağlandı. Öğrencilerini özlediklerini, eğitimin yarıda kaldığını da ifade eden İTF mensubu öğretim üyeleri, internleri mesleğe başlayış sürecinde bu sefer de web temelli eğitim programı ile yalnız bırakmadılar. 

Katılımcılar aldıkları eğitimden duydukları memnuniyeti ayrıca ifade etti. Dolu dolu bir uzaktan eğitim faaliyeti yapıldığı belirtilirken, programdan duyulan memnuniyet sosyal medya paylaşımlarına da yansıdı.

KAYNAK : https://www.istanbul.edu.tr/