Hemşire Duygu Turan dünya şampiyonu oldu

İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği Hemşiresi Duygu Turan, Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası'nda altın madalya alarak dünya şampiyonu oldu. 

Hemşire Duygu Turan Antayla'da yapılan büyükler kick boks turnuvasında dünya şampiyonu oldu. Turan, geçen yıl Slovakya’da 13-21 2018 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Avrupa şampiyonasında da ülkemize altın madalya kazandırmıştı.

Fahrettin Koca tebrik etti

Turan'ı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter adresinden bir mesaj yayınlayarak tebrik etti.

“Ülkeme İstiklal Marşı okutmayı istiyorum” 

Turan geçen yıl Avrupua şampiyonasından sonra verdiği bir demeçte;
Hem çalışıp hem spor yapmanın oldukça zor olduğunu ifade eden Turan, “Çünkü hemşirelik hepimizin bildiği gibi çok zor bir görev, nöbet tutmak zorundayım. Bir gün içerisinde 16 saat nöbet tuttuğumda sabah antrenmanlarımı yapıyorum. Antrenmandan yorgun argın çıkıyorum, akşam tekrar işe gitmek zorunda kalıyorum. Hiç uyuyamıyorum, dinlenemiyorum. Sabah işten çıkıp antrenmana gitmek zorunda kalıyorum. Bu benim için çok yorucu. Spor hayatımı etkiliyor fakat sporda başarılı olmayı çok istiyorum. Ülkeme İstiklal Marşı okutmayı istiyorum. Altın madalya ve kupayı getirmek istiyorum. Bu yüzden çok çaba harcadım. Bu süreci altın madalya ve kupayla taçlandırdım” demişti


Peki Duygu Turan kimdir?
Turan, Kocaeli Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu'ndan 2014 yılında mezun oldu, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne atandı.
2014 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı), 2014 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Boks Türkiye üçüncülüğü, 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Low Kıck Branşı) , 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı) , 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu oldu (Yunanistan-Loutraki)
2017 Spor&Spor dergisinin düzenlediği Sporun Devleri Ödül Gecesi'nde "En İyi Sporcu" ödülünü aldı.

Yeni yorum ekle

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.