İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İsmi Zirvelerde

Savunma Birimi Koordinatörü Memet Güngör'ün öncülüğünde oluşan aralarında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Ozan Balkaner, Op.Dr. Berk Arapi’nin de yer aldığı dağcılık ekibi, üniversitemizin bayrağını zirvelerde dalgalandırmak için dağ tırmanışı yaptılar. 

Ekip 3937 metre yüksekliği ile Türkiye’nin 4. büyük dağı konumundaki Kaçkar Dağı’na tırmanarak zirvede üniversitemizin flamasını dalgalandırdı. 

'Zirve Tırmanışı Yaklaşık 12 Saat Sürdü'Zirve tırmanışı için 15 Ekim’de İstanbul’dan yola çıkan ekip, 16 Ekim’de oldukça soğuk ve açık bir havada 03.30’da tırmanışa başladı. Zirveye ulaşmak için zorlu bir tırmanış rotası izleyen ekip üyeleri, havanın ısınması ile oluşan ani sıcaklık farkı ve olası taş düşmelerine karşı oldukça temkinli ilerleyerek, saat 09:00 civarında zirveye ulaştı. Zirvede, üniversitemizin bayrağını dalgalandıran ekip üyeleri, daha sonra dönüşe geçti.

'Dağcılık Ekibi Türkiye’nin Farklı Noktalarında Dağ Tırmanışları Yapıyor'İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sivil Savunma Birimi Koordinatörü Memet Güngör'ün öncülüğünde oluşan dağcılık ekibi 20 Ekim tarihinde ise 3917 metre yüksekliği ile Türkiye’nin 5. büyük dağı konumundaki Erciyes Dağı’na tırmanarak zirvede üniversitemizin flamasını dalgalandırmıştır