Kimliği belirsiz şahıs filyasyon ekibine saldırıp hekimin burnunu kırdı!

İstanbul'da COVID-19 salgını için filyasyon çalışması yapan hekimlere kimliği belirli olmayan bir kişi saldırdı! Saldırgan 2 sağlık çalışanını yaraladıktan sonra kayıplara karıştı.

Medikritik.com ihbar hattına gelen bilgiye göre İstanbul'da COVID-19 salgını için filyasyon çalışması yapan hekimlere kimliği belirli olmayan bir kişi saldırdı. Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Abdulmutalip Işık ve Fahriye Burku Açıkgöz, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Fatih ilçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon (vaka takibi) Ekipleri'nde görevlendirildi. Bugün filyasyon için Müdürlüğe ait araçla Derviş Ali Mahallesi Dilmaç Bulvarı'na gelen hekimler, burada kimliği henüz belirlenmeyen şahsın kullandığı araçla karşılaştı.

'SİZ KİMİN SAĞLIK ÇALIŞASINIZ

Aracından inen şahıs, hekimlerin kullandığı aracın şoförüne “Geri gitsene, yolu daraltıyorsun. Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diyerek hakaretlere başladı. Hekimleri taşıyan görevlinin, geriye çıkmasının mümkün olmadığı ve araçta sağlık çalışanlarının olduğunu söylemesine rağmen küfürlere devam eden şahıs, "Siz kimin sağlık çalışasınız" diyerek aracın aynasına ve görevliye yumruk attı.

GİTTİ GELDİ, YİNE SALDIRDI

Yaşananların ardından oradan ayrılan şahıs, bir süre sonra geri dönerek yeniden görevliye saldırdı. Bu sırada şahsa müdahele eden Abdulmutalip Işık da şahıs tarafından saldırıya uğradı. Saldırgan, olayın ardından aracına binerek bölgeden uzaklaştı.

HEKİMİN BURNU KIRILDI

Olay yerine çağrılan ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Işık'ın yapılan kontroller sonucu burnunun kırıldığı tespit edildi. Olayla ilgili polis merkezinde ifade veren Işık, saldırgandan şikayetçi oldu.

Medikritik.com