Koronavirüs tedavisi gören öğrenciler ambulansla sınava gittiler! Öğrencilere izole sınıf oluşturuldu

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören öğrenciler, Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavına ambulanslarla gittiler.

Alınan bilgiye göre, sınav öncesinde kentteki koronavirüs testleri pozitif çıkan ve tedavi gören öğrenciler için Adıyaman Lisesi'nde izole bir sınıf oluşturuldu.

Bu kapsamda, hastanede bulunan ve evlerinde karantina altında tutulan gençler, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla alınarak, sınava girecekleri okula götürüldü. Öğrencilerin sınavdan sonra yeniden alındıkları yerlere götürülecekleri bildirildi.

Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından evde karantina altında bulunan öğrencilerden Aydın Bekmezci, "Geçen günlerde koronavirüs testim pozitif çıktı. Sağlık görevlileri sağ olsunlar gelip beni evden aldı. Şimdi sınava gireceğim. Sınavdan sonra da yeniden eve götürecekler. Umarım her şey güzel olur." dedi.

 

MANİSA'DA DA KORONAVİRÜS TANISI KONULAN ÖĞRENCİ TEK BAŞINA SINAVA GİRDİ


Manisa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) teşhisi konan bir öğrenci, Manisa Halil Yurtseven İlkokulunda LGS’ye tek başına girdi. Öğrencinin okula gelişi öncesi salon görevlileri ve güvenlik personeli koruyucu kıyafetler giydi. Babası tarafından okula getirilen öğrenci, personel eşliğinde sınıftaki yerini aldı.

 

Etiketler
koranavirüs tedavisi öğrencileri ambulansla sınava gittiler