Maçka Parkı'nda dehşet... İçki şişesiyle doktoru başından yaraladı

İstanbul Şişli Maçka Parkı'nda Dr. Süleyman Dönmezler, elinde içki şişesi bulunan bir kişi tarafından saldırıya uğrayarak ağır yaralandı.

Olay, bugün 18.50 sıralarında Şişli'de bulunan Maçka Parkı'nda meydana geldi. İddiaya göre, Süleyman Dönmez isimli psikiyatri danışmanı parka geldikten bir süre sonra kimliği belirsiz bir kişiyle henüz bilinmeyen bir sebeple tartıştı. Tartıştığı şahıs daha sonra elinde içki şişesiyle Dönmez'in yanına geldi ve kırdığı şişeyle ona saldırdı. Dönmez, başına ve boğazına aldığı cam darbeleri sonucu kanlar içerisinde kaldı. Süleyman Dönmez'in kendisi gibi sağlık çalışanı olan doktor arkadaşları panik içerisinde imdat çığlıkları atmaya başladı. Vatandaşların araya girmesiyle şahıs olay yerinden kaçtı. Dönmez'in doktor arkadaşları yanına gelerek ilk müdahaleyi yaparken, vatandaşlar da durumu sağlık ekipleri ve polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yerde kanlar içerisinde yatan yaralıyı vakit kaybetmeden ambulansa taşıyarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

'ELİNDE ŞİŞE VARDI MÜDAHALE EDEMEDİK'

Dehşet olayı gören Aykut Fırtına isimli vatandaş, "Birbirlerine müdahale etmeye başladılar. Biri içki şişesini kırıp, diğer arkadaşı boğazından ve çeşitli yerlerinden yaraladı. Yaralanan kişi bir hayli kan kaybetti. Buradaki kadınlar da yaralanan kişinin arkadaşlarıymış. Her şey iki dakikada yaşandı. Olayın ardından yaralı arkadaş yerde kaldı, diğer şahıs da kaçıp gitti. Biz de müdahale edemedik çünkü elinde içki şişesi vardı" dedi.

'EMNİYET VE BELEDİYE İŞ BİRLİĞİ YAPABİLİR'

Yaşanan vahşetin ardından daha önce benzer vakaların yaşandığı Maçka Parkı ile birlikte kentlerin merkezindeki dinlenme alanlarının güvenliğini yeniden gündeme getirdi. 9 yıl önce de bir kişinin bıçaklanarak öldürüldüğü Maçka Parkı, geçen yıl 19 Temmuz'da kâbus anlarına sahne olmuştu. Kapkaça uğrayan genç kadını çevredekiler kurtarmıştı.

Emekli Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada, son olarak bir doktorun boğazının kesilmesiyle sonuçlanan saldırının ardından parklardaki güvenlik konusunu ve yapılması gerekenleri şöyle değerlendirdi:

"Bütün şehirlerimizde böyle dinlenme yerleri, parklarımız var. Sahillerimizde de aynı şekilde. Bu yerler özellikle bu pandemi sürecinde bir nebze olsun rahatlamak amacıyla, istirahat etmek amacıyla gittiği yerler. Buralarda sorun bazen psikopat tabir ettiğimiz, kötü alışkanlıkları olan işsiz, güçsüz özellikle bu infaz yasasından sonra çıkan bir sürü sabıkalı insanlar var. Dolayısıyla bu şahısların bu gibi yerleri mekân edinmemesi gerekir."

Başına ve boğazına aldığı cam darbeleriyle yaralanarak hastaneye kaldırılan sağlık çalışanı Süleyman Dönmez'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

 

 

Etiketler
sağlıktaşiddet hekimeşiddet