Pandemi sürecinde kaybettiğimiz sağlık çalışanı babalarımızın 'Babalar Günü' kutlu olsun

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Babalar Günü'nde pandemi sürecinde kaybettiğimiz sağlık çalışanı babalarımızı unutmadı ve Youtube üzerinden yayınladıkları özel bir kısa film ile Babalar Günü'nü kutladı.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Başkanı Dr. Demet Orhan Başer, koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşamını yitiren sağlık emekçilerinin çocuklarına destek olmayı sürdüreceklerini söyledi. KAHEV, 'Babalar Günü' nedeniyle özel bir kısa film yayınlayarak sağlık çalışanlarının babalar gününü de kutladı.

"EMANETİNİZ, EMANETİMİZDİR"

KAHEV Youtube üzerinden yayınladıkları kısa filmin açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Aralık 2018 yılından bu yana Vakıf olarak faaliyetlerini sürdüren Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı olarak korona pandemisinde çalışmalarımıza devam ettik. Bizlere can vermek için canından olan kahramanlarımıza ithafen Dinamik Acil Tıp Eğitimi Grubu ve Doktor Babalar Grubunun işbirliği ile bir yola çıktık. Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza bir söz verdik. "Emanetiniz, Emanetimizdir" dedik. Anne ya da babasını bu süreçte kaybeden çocuklarımıza onların kokusu olmak, sürekli ve etkin bir eğitim hayatı sunmak, her alanda ellerinden tutmak, yollarına ışık olup aydınlatmak görevimizdir. Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kahraman babalarımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyoruz.”

Etiketler
kaybettiğimiz sağlık çalışanı babalarımızın babalar günü kutlu olsun