Sağlık personellerine banka promosyonu

Sağlık çalışanlarının banka promosyonu süreci devam ediyor. Promosyon ödemesi için son haber Antalya 'dan geldi. Sağlık çalışanlarına 5 yıllık süreçte 6 bin 120 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan personellere banka promosyonu verilmesi ihaleye çıkarıldı. 5 yıllık  süreç için yapılan açık arttırma usulü ihalede ilk teklifler şu şekildeydi:

  • Ziraat Bankası 45 TL,
  • Denizbank 25.75 TL,
  • Halkbank 50 TL,
  • Yapı Kredi 50 TL,
  • Akbank 55 TL,
  • İş Bankası 50 TL,
  • Vakıflar Bankası 25 TL

İlk turdaki teklifleirn ardından ikinci tura geçildi. İkinci tura geçilirken Denizbank ile Vakıfbank ihaleden çekildi. 

ZİRAAT VE YAPI KREDİ SONA KALDI

İhale ikinci turda devam etti ve  bankalar tekliflerini arttırdı. Son tura ise sadece Ziraat ve Yapı Kredi Bankası kaldı. son turda Yapı Kredi 'nin teklifi 100 TL olurken Ziraat yetkilileri 101 TL olarak açıkladı. yapı kredi bankası yetkililerinin, ihale öncesinde ve sürecinde ki tutumları ihaleyi almak isteyen taraf oldukları verdikleri 102 tl teklifle kesinleşti. Ve yapı kredi bankasıyla 5 yıllık sözleşme imzalandı.

Kuluöztürk: 'güzel bir kazanım elde ettik'

İhale sonrası Sağlık Sen İl Başkanı Kuluöztürk bir açıklama yaptı ve  “Sendika olarak çalışanlarımızın hakkını her kulvarda aramaya ve savunmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ihaleyle çalışanlarımız açısından güzel bir kazanım daha elde ettik. Sağlık çalışanlarımız maaş promosyonu olarak 6 bin 120 lira alacaklar. Umarım tüm kesimlere hayırlı olur. Geride bıraktığımız toplu sözleşme görüşmelerinde masadan elimiz boş ayrılmıştık. Fakat bu kez masanın kazananı sağlık çalışanları oldu. İnşallah, genel merkezimizin de destekleriyle ilerleyen günlerde çalışanlarımızı mutlu edecek yeni kazanımlara imza atmayı sürdüreceğiz” dedi.

DARISI EMEKLİLERİN BAŞINA

2020 yılında emekliler için banka promosyonu süreci başlayacak. 2020 yılının ilk aylarında başlayacak süreçte 3 yıllık sözleşme imzalanacak. Tüm bankalar , emeklilere maaşları kadar ödeme yapacak. 

Emekliler 2020 yılında banka promosyonu ödemesi miktarlarının artmasını istiyor.