Tıbbiyelilerin stetoskop kardeşliği

Tıp fakültesi öğrencileri fiyatı 800 lirayı aşan kalp ve akciğerleri dinlemek amacıyla kullanılan stetoskop fiyatlarına yetişemiyor. Sosyal medyada kuşaklar arasında stetoskop dayanışması başladı

Hekimlerin kalp ve akciğerleri dinlemek için kullandığı, hekimliğin neredeyse işareti diyebileceğimiz stetoskop fiyatları dolarla birlikte yükseldikçe yükseldi. Her tıbbiyelinin ikinci sınıftan itibaren elinin altında bulunması gereken stetoskoba dar gelirli öğrenciler yetişemez oldu. Sosyal medyada “SteteskopsuzTıbbiyeliOlmaz” etiketiyle kuşaklar arası dayanışma başladı. Kimi babasından kalma 50 yıllık stetoskopu genç bir tıbbiyeliye hediye etmenin mutluluğunu yaşadı kimi “Bir hekimin yetişmesine katkısı olsun” dedi fazladan olanı paylaştı. Medikritik internet sitesi de işin içine girdi, dayanışma büyüdü.

MANEVİ DEĞERİ YÜKSEK HEDİYE

O mesajlardan bazıları şöyle:

  • Ben de Tibbiyeli Hikmet’in yolundan giden, psikiyatriye meraklı hekim adayı kardeşlerimden birine stetoskop hediye etmek isterim.
  • Bayıldım bu kampanyaya! Kim düşünmüşse aklına sağlık. Bir stetoskop da benden olsun, talibim yazın beni de listeye.
  • Ben hediyemi aldım kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Darısı bulamayan ihtiyacı olanlara, maaşa geçtiğimde benim de sözüm olsun.
  • Öğrenciyken biriktirdiğim paramla aldığım, öğrencilik dışında kullanmayıp sakladığım ve bu sebeplerle manevi değeri benim için yüksek olan bu stetoskobumu bir tıbbiyeliye hediye ettim.
  • İlk kullandığım stetoskobu yolladım. O ilk hastaların muayenelerini yaparkenki benzer heyecanı yaşamasını isterim.
  • Nöroloji çekiçsiz tıp fakültesi stetoskopsuz olmaz. İhtiyacı olan bir kardeşim bana yazsın lütfen.
  • Ekimde atanacağım, ilk maaşımla ben de ihtiyacı olan bir tıbbiyeliye stetoskop sözü veriyorum.

 

Tıp fakültesi öğrencisi olarak kampanyaya katılmak için tıklayınız:

https://medikritik.com/askida-steteskop-ogrenci-kayit

Stetoskop bağışlamak için tıklayınız:

https://medikritik.com/askida-steteskop-bagis

 

 

 

 

Etiketler
askıda stetoskop