Utanmazlığın nirvanası

Armağan Çağlayan'ın, Youtube'da yaptığı programa konuk olan Çatlak Şanzel lakaplı kişinin, öldürdüğü doktor için hiçbir bir pişmanlık duymadığı anları anlatması ve Armağan Çağlayan’nın ise bu kan donduran olay karşısında kahkaha atarak yanıt vermesi sosyal medyanın gündemine oturarak büyük tepkiler topladı. Doç. Dr. Şafak Nakajima, hayrete düşüren bu olaya karşı tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ortaya koydu. Nakajima, “Türk Tabipleri Birliği'ni, bu akıl almaz tutumu kınamaya davet ediyorum” dedi.

Ülkemizde sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırganlığa, dünyada çok zor rastlanıldığını belirten Doç. Dr. Şafak Nakajima, kan donduran bu olaya karşı tepkisini sosyal medya hesabından şu sözlerle otaya koydu:

“Ülkemizde sağlık personeline yönelik saldırganlık, dünyada eşine benzerine zor rastlanır boyutlarda. Sağlık sistemindeki çarpıklıkların, sosyoekonomik dengesizliklerin hesabını sorma bilinç ve cesaretine sahip olmayan akıl ve ahlak yoksunu zontalar, en kolay hedef olan sağlık çalışanlarına saldırıyorlar. Sayısız doktor ve sağlık personeli hakarete uğruyor, darp ediliyor, öldürülüyor. Sosyal medyada rastladığım bir habere göre, Armağan Çağlayan adlı şahıs, “Çatlak Şanzel’’ adlı bir kadınla röportaj yapıyor. Kadın, babaannesinin ölümünde %100 ‘suçlu bulduğu’ doktoru öldürdüğünü, 7 yıl kadar bir süre hapis yattığını, sonra da alışkanlık yaptığı için birkaç kişiyi daha yaraladığını anlatıyor. Cinayeti, adam yaralamayı çok eğlenceli buluyor olmalı ki, asıl mesleği avukatlık olan Armağan Bey bu sözlere kahkahalarla gülüyor. Öldürülen doktor, yaralanmış insanlar, üç kuruşluk Youtube kanalının reyting malzemesi olurken, insanlığa dair değerler öldürülüyor arsızca.

Utanmazlığın nirvanası bu olsa gerek!

Türk Tabipleri Birliği'ni, bu akıl almaz tutumu kınamaya davet ediyorum!”

.

 

 

 

 

Etiketler
Armağan Çağlayan'a sert tepki