Aşı sempozyumunda aile hekimlerine ödül

Bu yıl 8.si düzenlenen, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç.Dr. Fatih Kara’nın da konusmacı olarak katıldıgı 8. Ulusal Aşı Sempozyumu aşı konusunda duayen akademisyenlerin öncülüğünde yüzlerce hekimin yoğun ilgisiyle Ankara’da yapıldı.

Sempozyum bünyesinde organize edilen 21. Pfizer Bilimsel Araştırma Yarışmasında Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Eğitim Akademisi Başkanı Dr.Kutay Güven üçüncülük ödülünü aldı. Türkiye genelinde 804 aile hekiminin katılımıyla yapılan çalışmada "Aşı Reddi sebepleri ve Aşı Reddi" sorununda aile hekimlerinin yaklaşımlarını anlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Dr.Kutay Güven, konuşmasında çalışmayı birlikte yaptığı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Enfeksiyon ABD Dr.Öğr.Üyesi Ahmet Rıza Şahin’e , ŞUAHED’e ve çalışmaya katılan aile hekimlerine teşekkür etti. Tüm Türkiye’den 804 aile hekiminin klinik gozlemleri alınarak yapılan çalışmada, ülkemizde ve dünyada son dönemde ciddi artış gösteren aşı kararsızlığının sebepleri ve aşı kararsızlığının çözümünde kilit rol oynayan aile hekimlerininin yaklaşımları irdelendi.