Boğazından saldırıya uğrayan hekimin annesi, açıklama sırasında fenalaştı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kendisine usülsüzce “pregabalin” etken maddeli ilaç yazılmasını isteyen Bayram K isimli zanlının isteğini reddettiği için boğazı jiletle kesilen Asistan Doktor Kadir Songür için İzmir Sağlık Platformu tarafından çalıştığı hastanenin önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya, saldırıya uğrayan Songür'ün kendisi de doktor olan annesi Nergis Songür de katıldı. Açıklamasının ardından fenalaşan Nergis Songür, sedyeyle hastaneye götürüldü.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kendisine “pregabalin” etken maddeli ilaç yazılmasını isteyen hasta, isteği geri çevrilince FTR bölümünde asistan hekim olarak görev yapan Kadir Demir'in boğazını jiletle kesmişti. Saldırıya uğrayan hekime müdahalenin yapılıp kesinin carotis arterini birkaç milimetre ile ıskaladığı bildirildi.

Olayın ardından koşarak kaçan Bayram K., Karşıyaka ilçesindeki çarşıda bir kadının çantasını almaya çalışırken yunus ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Yaşanan vahşi saldırının üzerine İzmir Sağlık Platformu üyesi odalar, dernekler ve sendikalar; yüzlerce sağlık çalışanı bugün Kadir Songür'ün çalıştığı hastane önünde bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya saldırıya uğrayan Songür'ün Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'nde Anestezi Doktoru olarak görev yapan annesi Nergis Songür de katıldı.

'BEN EVLADIMI BU TOPRAKLARA HAYIRLI EVLAT OLARAK YETİŞTİRDİM'

Burada açıklama yapan anne Songür, "Artık sağlıkta şiddete son diyorum. Biz evladımızı bu vatana, bu topraklara hayırlı evlat olarak yetiştirdik ve öyle kalmasını istiyoruz. Lütfen bu tip şeyler cezalandırılsın, caydırıcılık gelsin. Bir daha hiçbir sağlık çalışanının başına böyle bir olay gelmesin" dedi. Açıklamanın ardından fenalaşan Nergis Songör, yere yığıldı. Doktorların müdahale ettiği anne Songür, sedyeyle hastanenin içine taşındı. Acılı annenin durumunun iyi olduğu bildirildi.