Cumhuriyetçi Hekimler’den Koronavirüs açıklaması: Görevimizin başındayız!

Türkiye Cumhuriyeti Koronavirüs salgınını yenebilecek tüm imkanlara sahiptir. Gerek gelişmiş sağlık sistemimiz, gerekse çalışılamayacak karantina sürelerinde gelişmiş ve kapsayıcı sosyal güvenlik (SGK) sistemi ile mali desteği kesintisiz sürdürebilecek kaynakları vardır.
Sağlık Bakanlığımız, Kamu – Özel Sağlık ve Sosyal Güvenlik Kurumlarının tüm kaynaklarını seferber etme imkan ve gücünü kullanmaktadır.
Cumhuriyetimizin yüz yıllık kamu sağlığını koruma birikiminini 21. yüzyılın teknik ve ekonomik olanakları ile birleştirerek;
Başta hekimlerimiz olmak üzere bir milyon sağlık çalışanını seferber ederek; Koronavirüs salgın tehdidini yöneteceğimize güveniyoruz.
Tüm vatandaşlarımızın, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu rehberliğinde yürüttüğü Koronavirüs mücadelesine güvenmeleri, yayınlanan uyarıları dikkatle takip etmeleri, Sağlık Bakanlığı dışında hiçbir kaynağa itibar etmemeleri ve Türk Milletine yaraşır bir disiplinle uygulamaları başarının anahtarıdır.
Koronavirüs salgınına karşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin yürüttüğü mücadelenin başarısı için bütün imkan ve kabiliyetimizle görevimizin başındayız.