Pregabalin reçete edilmeyen hasta, hekimin boğazını jiletle kesti!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kendisine "pregabalin" etken maddeli ilaç yazılmasını isteyen hasta, isteği geri çevrilince FTR bölümündeki asistan hekimin boğazını jiletle kesti! Saldırıya uğrayan hekime müdahalenin yapıldığı, kesinin carotis arterini birkaç milimetre ile ıskaladığı bildirildi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bugün saat 15.00 sularında gerçekleşen olayda; yaralanan asistan hekimin durumunun iyi olduğu, ilk müdahalenin çalışma arkadaşları ve hastanenin Plastik Cerrahi bölümünde yapıldığı öğrenildi. Saldırıya uğrayan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümü asistanı Kadir Songür, hayati tehkileyi atlattı.


Kadir Songür, uğradığı saldırıda boğazından yaralandı.

Geçtiğimiz hafta diz ağrısı nedeniyle Asistan Dr.Kadir Songür tarafından kendisine ilaç yazılan Bayram K, iddialara göre. "Yazdığın ilaç ağrımı geçirmezse, o zaman görürsün" diyerek, hastaneden ayrıldı.

Saldırının ardından polis hastanede güvenlik önlemleri almak için olay yerine gelse de, zanlının polisin gelişinden önce kaçtığı daha sonra polis ekiplerince yakaladığı bildirildi.

Zanlının, olaydan 3 gün önce aynı ilaçtan ötürü başka bir hekimin polikliniğine girerek terör estirdiği fakat hekimin orada olmamasından dolayı eşyalara zarar vererek ayrıldığı iddia ediliyor.