Coronavirüsü yenen 2 hemşire göreve döndü

Rize’de görev sırasında yeni tip Coronavirüs (COVID-19) salgınına yakalanan iki hemşire, tedavilerini tamamlayarak yeniden göreve döndü.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koroner yoğun bakım hemşiresi 43 yaşındaki Ahmet Uysal ve enfeksiyon komite hemşiresi 35 yaşındaki Derya Yazıcı, yaklaşık 15 gün önce görev yaptıkları hastanede yeni tip Coronavirüs (COVID-19) belirtilerini göstermeleri üzerine test oldu.

Test sonuçları pozitif çıkan
hemşireler bağlı bulunduklarını hastanede tedavi gördü.
Yaklaşık 10 günlük tedavilerinin ardından sağlıklarına
kavuşan hemşireler bugün görevlerine başladı. Sağlık
personelleri, görevlerinin ilk gününde arkadaşları
tarafından karşılandı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Tepe ve hastane Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Demiral hemşireleri ziyaret ederek, tedavilerini yakından takip eden Rize Valisi Kemal Çeber’in kendilerine göndermiş olduğu hediyeleri takdim etti.

'LÜTFEN KORKMAYIN VE CESUR OLUN'

Hemşire Derya Yazıcı yaptığı açıklamada, “Bundan on gün önce yaptırdığım test sonucunda pozitif olduğumu öğrendim. Tabi ilk başta herkesin yaşadığı gibi bir panik yaşadım ve korktum. Sonrasında tedavi sürecime hemen başlandı ve kısa sürede sağlığıma kavuştum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Herkese bu sürecin umut olmasını istiyorum. Lütfen korkmayın ve cesur olun” şeklinde konuştu.

'ŞU AN GAYET İYİYİM VE SAĞLIKLIYIM'

Yoğun Bakım Hemşiresi Ahmet Uysal da, “Ben de panik ile başlayan sürecimden sonra hastanedeki tedavimi sürecim tamamlandıktan sonra kendimi karantinaya aldım. Şu an gayet iyiyim ve sağlıklıyım. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. TEPE: ARKADAŞLARININ YANINA DÖNMEK İSTEDİLER

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, zorlu süreçte onurlu ve gururlu bir gün yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Onurlu görevlerini cansiparane bir şekilde ifa eden bazı sağlık çalışanlarımız Coronavirüse yakalandı. Virüse yakalanan tüm personelimizin tedavileri gayet güzel ilerliyor. Bugün tedavisi bitmiş ve klinik olarak tamamen iyileşmiş iki personelimiz arkadaşlarının yanına geri göndü. Bizler onların biraz daha dinlenmesi için bu personellerimize izin vermemize rağmen onlar nasıl ki cephede yaralanan ve sonradan iyileşen kahraman askerlerimiz bir an önce arkadaşlarının yanına dönmek istiyorlarsa bizim arkadaşlarımız da görevlerine, arkadaşlarının yanına dönmek istediler. Bizler kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz."