THD: Öksürseniz de size dokunmaya devam edeceğiz

Sağlık camiasının vazgeçilmez bir parçası olan hemşireler, okulların tatil edilmesiyle  çocukların kaygısına düşmek yerine halk sağlığını önemsediklerini ifade eden anlamlı bir açıklama paylaştı. Açıklamayı hemşireler adına Türk Hemşireler Derneği Twitter üzerinden paylaştı.

Türk Hemşireler Derneği'nin yaptığı açıklamada "Biz hemşireler hangi koşulda olursa olsun, hatta çocuklarımıza kim bakacak kaygısı içinde 7 gün 24 saat insanların hayatlarına dokunmaya devam edeceğiz." diyerek hemşirelerin hatta tüm sağlıkçı kadınların ifade etmek istediklerini tek satırla halkımıza duyurmuş oldu.

 Çocukların bakımı konusunda her ne kadar bakanlık tarafından genelge çıkarılmış olup sorun çözülmüş olsa da, bu süreçte hemşirelerin mümkün olduğunca görev yerlerinde bulunmayı tercih ettikleri de dikkat çeken ikinci bir husus oldu.

Bu açıklamalarıyla, gözlerinden sakındıkları çocuklarını bırakıp, halk sağlığı için mücadele eden hemşirelerimiz başta olmak üzere, tüm sağlık camiamızın yürüttükleri kararlı mücadelede medikritik ailesi olarak yanlarında olacağımızı söylemek bizim için bir onurdur.

Türk Hemşireler Derneği'nin yaptığı açıklamanın tamamı şu şekildedir: