Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Sadullah Macit geçtiğimiz yıl Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanmıştı. Bugün itibariyle de Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı kadrosundaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği görevini sürdürürken Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne Ocak 2019 tarihinde Daire Başkanı olarak atanan Sadullah Macit geçtiğimiz hafta görevden alınan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bakanlık Özel Kalemi Mehmet Çakırtaş'ın yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş'ın devletin 70 bin TL’ye tadilat yaptırdığı lojmanı 511 bin TL’ye aldığı sonra da 3 bin TL’ye kiraya verdiğine dair haberlerin ardından görevden alınması dikkat çekmişti.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sadullah Macit'in yardımcılığını yaptığı Mehmet Çakırtaş'ın görevden alınmasının ardından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü emrine Daire Başkanı olarak atamasının onaylandığı öğrenildi.


 

 

 

 

 

 

 

SAĞLIKPERSONELİHABER.NET

Etiketler
sağlık bakanlığı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni
sadullah macit
Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü