Doktor Ahmet Akbaş Covid-19 nedeniyle mi hayatını kaybetti?

İstanbul'da bir ay önce koronavirüse yakalanıp sağlığına kavuştuktan sonra tekrar işe başlayan 31 yaşındaki Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doktor Ahmet Akbaş, evinde yaşamını yitirdi. İstanbul Tabip Odası, Akbaş'ın bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmadığını, ani ölümünün Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini belirtti. Genç doktorun bir yakını ise, Akbaş'ın kalp krizinden öldüğünü söyledi. Doktorun kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla belli olacak.

İstanbul'da Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş, evinde hayatını kaybetti.

31 yaşındaki Ahmet Akbaş, dün akşam saatlerinde görev yaptığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden çıkarak Bakırköy'deki evine gitti.

Doktor eşi Emel Aktaş ve kızıyla bir süre vakit geçiren Ahmet Akbaş yorgun olduğunu belirterek uyacağını söyledi. Emel Aktaş, eşini sabah uyandırmak istedi. Ancak eşinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Aktaş'ın cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ahmet Akbaş'ın cenazesi yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak defnedilmek üzere Trabzon'a götürüldü.

BİR AY ÖNCE COVID-19’A YAKALANMIŞTI

Öte yandan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş'ın yaklaşık bir ay önce corona virüs testinin pozitif çıktığı ve bundan dolayı da evinde 14 gün karantinada kaldığı öğrenildi.

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBETTİ

Hayatını kaybeden Ahmet Akbaş'ın yakını Mehmet Seyit Türker "Pırlanta gibi çocuktu. Dün gece aniden kaybettik. Covid-19'muydu bilemiyoruz. Otopsi sonucunda belli olacak. Genç ve başarılı bir beyin cerrahisi uzmanıydı. Cenazesi Trabzon'a gidecek. Görevdeydi. Mesai çıkışı evinde kalp krizinden hayatını kaybetti.'' dedi.

KESİN ÖLÜM NEDENİNİ ADLİ TIP RAPORU BELİRLEYECEK

2013 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olan genç doktorun kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporuyla belli olacak.

TTB'DEN TAZİYE MESAJI

Türk Tabipleri Birliği (TBB) de genç doktorun vefatı sonrası Twitter'dan taziye mesajı paylaştı.

Mesajda ''Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi'nde çalışan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş'ı Covid-19 izolasyonunun ardından kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına baş sağlığı dileriz.'' ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL TABİP ODASI'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması ise şöyle:

''Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız Covid-19 nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı.

Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

KOMPLİKASYON ŞÜPHESİ

30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, Covid-19 hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır.''

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NTV  

Etiketler
Doktor Ahmet Akbaş
covid-19
beyin cerrahı
istanbul